#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Parlaments aicina apkarot pirātismu internetā
, 2010. gada, 23.septembris, 2010

Eiropas Parlaments trešdien uzstāja uz stingru pasākumu ieviešanu filmu un mūzikas pirātisma apkarošanā internetā.

Eiropas Parlaments balsojumā ar 328 balsīm par un 245 pret pieņēma nesaistošu rezolūciju, kas aicina Eiropas Savienības (ES) likumdošanā iestrādāt tiesības sodīt cilvēkus, kuri pārkāpj intelektuālā īpašuma tiesības. "Attiecībā uz internetu mums jāpielieto likumi, kas pasargā intelektuālo īpašumu," teica galvenā rezolūcijas atbalstītāja, franču konservatīvo pārstāve Mariela Gallo. "Citādi tie būs īsti džungļi, un džungļos valda likums, ka izdzīvo stiprākais."

Rezolūcijā, kuru noraidīja sociālistu opozīcija un zaļo bloks, izteikta nožēla par pretpirātisma likumos esošajiem caurumiem un neveiksmēm centienos likumos ieviest sankcijas pret interneta pirātiem. ES iekšējā tirgus komisārs Mišels Barnjē paziņoja parlamentam, ka līdz gada beigām radīs "darbības plānu attiecībā uz viltojumiem un pirātismu".

Interneta lietotāju tiesību aizstāvju grupas nedēļām ilgi lobēja pret rezolūcijas pieņemšanu, rīkojoties saskaņā ar līdzīgām vēlmēm arī Eiropas Komisijā un ES valstīs.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties