#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas Parlaments atbalsta eiro ieviešanu Igaunijā
, 2010. gada, 16.jūnijs, 2010

odien Eiropas Parlaments (EP) galīgajā lasījumā ar pārliecinošu balsu vairākumu atbalstīja eiro ieviešanu Igaunijā. Eiro Igaunijā tiks ieviests 2011.gada 1.janvārī.

"Šis ir skaidrs signāls arī Latvijai, ka turpinot uzņemto ekonomikas kursu arī mēs 2014.gadā tiksim uzņemti eiro zonā," norāda EP deputāts Krišjānis Kariņš. EP balsojumā 589 deputāti atbalstīja ziņojumu, savukārt 41 deputāts balsoja pret ziņojuma apstiprināšanu.

Kariņš uzsver, ka Igaunija tiek atalgota par stabilu ekonomisko politiku, jo atšķirībā no Latvijas tai ilgstoši ir bijis sabalansēts valsts budžets. Eiro ieviešana kaimiņvalstī ir kopumā laba vēsts Baltijas reģionam. Kariņš ir pārliecināts, ka līdz ar šo lēmumu palielināsies ārvalstu investīcijas ne tikai Igaunijā, bet arī Latvijā.

EP ziņojumā norādīts, ka parlaments atbalsta eiro ieviešanu Igaunijā 2011. gada 1.janvārī. EP atzīst, ka Igaunija ir īstenojusi eiro ieviešanai nepieciešamos kritērijus, pateicoties Igaunijas valdības un iedzīvotāju mērķtiecīgiem, efektīviem un neatlaidīgiem centieniem.

Tajā pašā laikā ziņojumā paustas bažas par Igaunijas iespējām saglabāt zemu inflāciju ilgākā laika posmā. Parlaments aicina Igauniju arī turpmāk īstenot valsts politiku, kas kopumā veicina valsts ekonomisko stabilitāti.

Pēc EP atzinuma galīgais lēmums par eiro ieviešanu Igaunijā jāpieņem eirozonas dalībvalstu vadītajiem. Galīgo lēmumu paredzēts pieņemt līdz 2010.gada 13.jūlijam.

Krišjānis Kariņš Eiropas Parlamentā strādā Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā, kā arī īpašajā Finanšu, ekonomikas un sociālās krīzes komitejā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties