#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas pilsoņu debates Latvijā
, 2009. gada, 11.novembris, 2009

Pastniece no Jūrmalas, ķieģeļu šķirotājs no Valmieras, autoskolas instruktors no Bauskas un zobārste no Rīgas būs starp tiem 50 Latvijas iedzīvotājiem, kas 14.novembrī piedalīsies Eiropas pilsoņu apspriedē Rīgā, viesnīcā Albert Hotel, Dzirnavu ielā 33.

Piecdesmit pēc nejaušās atlases principiem ielūgti dalībnieki no visiem Latvijas reģioniem, pārstāvot dažādas vecuma grupas un profesijas, izstrādās Eiropas Savienības (ES) politiķiem domātus priekšlikumus, kā iedzīvotāji varētu dot savu ieguldījumu ES attīstībā.

Eiropas pilsoņu apspriežu mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem Eiropas iedzīvotājiem, kā viņi vēlētos piedalīties ES lēmumu pieņemšanā. Četros identiskos pasākumos četrās ES dalībvalstīs iedzīvotāji izstrādās savus priekšlikumus, par kādiem jautājumiem un kurā lēmumu pieņemšanas procesa brīdī viņi vēlas izteikt savu viedokli. Tāpat apspriedēs tiks meklētas atbildes uz jautājumu, kas varētu motivēt iedzīvotājus iesaistīties ES lēmumu pieņemšanā un kādu reakciju iedzīvotāji sagaida no ES institūcijām.

Eiropas pilsoņu apspriedes ir īpaši svarīgas laikā, kad tikko darbu uzsācis jaunievēlētais Eiropas Parlaments, drīz tiks izraudzīti jaunie Eiropas Komisijas komisāri un spēkā stāsies Lisabonas līgums. Apspriedes ļaus iedzīvotājiem izteikt idejas, kā jaunajām ES institūcijām strādāt, lai veicinātu un izmantotu iedzīvotāju līdzdalību ES attīstībā.

Šādas diskusijas notiks četrās ES dalībvalstīs – Bulgārijā, Latvijā, Ungārijā un Vācijā, bet 2010.gada sākumā dalībnieki no katras nacionālās dalībvalsts apspriedīs kopīgos priekšlikumus ar lēmumu pieņēmējiem Briselē.

Eiropas pilsoņu apspriedes rīko nevalstiskās organizācijas – Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS (Latvijā), European Citizen Action Service (Beļģijā), European Academy Berlin (Vācijā), Nonprofit Information and Training centre Foundation (Ungārijā) un Open Society Institute – Sofia (Bulgārijā). Projektu līdzfinansē Eiropas Komisijas Izglītības, audiovizuālās jomas un kultūras izpildaģentūras programma “Eiropa pilsoņiem”.

Sīkāka informācija: Dace Akule, Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS Eiropas politikas pētniece, tālr. 67039258, 29443520, akule@providus.lv

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties