#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eiropas valodu dienā akcentē valodu nozīmi mazajiem uzņēmumiem
, 2010. gada, 23.septembris, 2010

Tiek lēsts, ka 11 % mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) ir saskārušies ar situāciju, ka valodas zināšanu trūkuma dēļ iet secen darījumi. Šādi zaudēto iespēju izmaksas var sniegties vairākos miljonos eiro un turklāt var apdraudēt darbavietas. Šogad Eiropas valodu dienā akcents būs uz valodu lietojumu uzņēmējdarbībā. Šo dienu atzīmē 26. septembrī, bet dažādi pasākumi tiks rīkoti arī citās dienās.

ES izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu 24. septembrī Briselē uzstāsies konferencē „Valodas un MVU” un tiksies ar Eiropas uzņēmējiem, kuru valodas zināšanas ir materializējušās peļņā. Eiropas Savienība, kurā ir 23 oficiālās valodas un vairāk nekā 40 reģionālu un mazākumtautību valodu, ir unikāls daudzvalodīgas valstu un tautu kopienas piemērs. Eiropas valodu dienu, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz šo daudzveidību un uzsvērt valodu nozīmi privātajā un darba dzīvē, pirmoreiz atzīmēja 2001. gadā.

„Eiropas iedzīvotāji arvien vairāk apzinās, cik daudz viņiem var dot svešvalodu zināšanas. Tās sekmē gan individuālo izaugsmi, gan dod iespēju uzņēmumiem izvērst darījumus, padarot tos konkurētspējīgākus un paverot tiem eksporta tirgus. Paaugstinot Eiropas vispārējo valodu zināšanu līmeni, tiks dots ieguldījums stratēģijā „Eiropa 2020” virzībā uz gudru un integrējošu ekonomisko izaugsmi. Daudzvalodība ir arī pamatiniciatīvu „Jaunatne kustībā” un „Jaunu prasmju un darbavietu programma” neatņemama sastāvdaļa,” norādīja komisāre Andrula Vasiliu.

Komisijas rīkotajā pasākumā „Valodas un MVU” piedalīsies aptuveni 150 uzņēmēji, to organizācijas un valsts un vietējo iestāžu pārstāvji. Pēc pasākuma atklāšanas komisāre piedalīsies apaļā galda diskusijā par valodām, konkurētspēju un nodarbinātību.

Dalībnieki uzzinās, piemēram, kā Somijas uzņēmums Golla no nelielas darbnīcas pārtapa pasaules līmeņa ražotājā, kas vairāk nekā 100 valstīs sekmīgi tirgo oriģināla dizaina maciņus un somas klēpjdatoriem, mobilajiem telefoniem un citām ierīcēm. Uzņēmējs Francis Hūbers dos ieskatu par to, kā viņa komandas valodu zināšanas deva iespēju ģimenes kartogrāfijas uzņēmuma darbību izvērst no Vācijas līdz Ķīnai. Latvijas vannas kosmētikas un piederumu ražotājs Stenders pastāstīs, kā valodu zināšanas tam palīdzēja panākt to, ka 85 % no peļņas ienes eksports.

Dažādu ar valodām saistītu pasākumu un projektu atbalstam Komisijas Mūžizglītības programma ik gadu piešķir 50 miljonus eiro.
Tas, ka akcents tiek likts uz MVU, daļēji izriet no 2007. gadā veikta pētījuma secinājumiem par to, kā svešvalodu zināšanu trūkums uzņēmējdarbībā ietekmē Eiropas ekonomiku. No teju 2000 aptaujātajiem uzņēmumiem 11 % atzina, ka valodu zināšanu trūkuma dēļ tiem gājuši secen darījumi, kuru vērtība dažos gadījumos mērāma miljonos eiro.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā
Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties