#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eirozona vienojas par 110 miljardu eiro vērtu palīdzības programmu Grieķijai
, 2010. gada, 03.maijs, 2010

Eiropas Savienība (ES) un Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) parādu nastas māktajai Grieķijai trīs gadu laikā piešķirs 110 miljardus eiro (77,30 miljardus latu), svētdien Briselē vienojās eirozonas finanšu ministri.

80 miljardus eiro (56,22 miljardus latu) nodrošinās ES, savukārt atlikusī summa nāks no SVF. Lai Grieķija varētu saņemt aizdevumu, palīdzības programma vēl jāapstiprina pārējās 15 eirozonas valstīs.

Kaut arī iepriekš Berlīne aktīvi iebilda pret palīdzības programmu Atēnām, Vācijas ekonomikas ministrs Rainers Brīderle atzina, ka ir „pamatotas izredzes,” ka Vācijas parlaments līdz nākamajai piektdienai varētu apstiprināt šo vienošanos. Tomēr Brīderle vienlaikus uzsvēra, ka Grieķijai ir nekavējoties jāīsteno taupības pasākumi tieši tādā veidā, kā to paredz vienošanās. Apmaiņā pret aizdevumu Grieķijas valdība apņēmusies īstenot stingrus taupības pasākumus.

Tie paredz, ka trīs gadu laikā Grieķijai jāierobežo budžets vēl par 30 miljardiem eiro (21,08 miljardiem latu) nolūkā līdz 2014.gadam samazināt budžeta deficītu zem trīs procentu atzīmes no IKP. Pašreiz Grieķijas budžeta deficīts ir 13,6%.

Tāpat Grieķija apņēmusies pārtraukt prēmiju izmaksas un nepieļaut algu pieaugumu valsts sektorā strādājošajiem. Turpmākos trīs gadus nebūs iespējama pensiju palielināšana. Taupības pasākumiem ietvers arī tā dēvētās 13. un 14. mēnešalgas atcelšanu valsts sektorā strādājošajiem. Pievienotās vērtības nodoklis (PVN) jāpaaugstina no 21% līdz 23%, savukārt nodoklis degvielai, alkoholam un tabakai jāpalielina par 10%.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties