#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eirozonas līderu samitā apstiprina ārkārtas mehānismu uzbrukumu atvairīšanai eiro
, 2010. gada, 08.maijs, 2010

Eirozonas līderi sestdien vienojušies izveidot krīzes fondu visiem 16 valūtas zonas partneriem, lai atvairītu finanšu tirgu uzbrukumus eiro. "Tagad runa vairs nav tikai par Grieķiju. Mūs sagaida eirozonas sistēmiskā krīze, uz kuru tiks nekavējoties atbildēts," pēc sanāksmes pavēstīja Francijas prezidents Nikolā Sarkozī.

"Visas Eiropas institūcijas, ES Padome, Eiropas Komisija (EK), Eiropas Centrālā banka (ECB) ir apvienojušās, lai atvairītu uzbrukumus eiro. Eiropas atbildes plānu visas valstis ir atbalstījušas vienbalsīgi. Tā ir vispārēja mobilizācija," sacīja Sarkozī. "Eirozona - tā ir vienota Eiropa, un mēs neļausim spekulantiem sagraut to, kas ir veidots desmitgadēm ilgi." "ES raidīs skaidru signālu starptautiskajiem spekulantiem, izveidojot kopienu stabilizējošo mehānismu," pavēstīja Vācijas kanclere Angela Merkele. "Spānija ir pilnībā apmierināta ar samita rezultātiem, kas nodrošina kopīgu atbildi triecienam pa eiro," sacīja ES prezidējošās valsts Spānijas premjerministrs Hosē Luiss Rodrigess Sapatero.

Kā liecina samita noslēgumā pieņemtais paziņojums, pirmo reizi eirozonas 11 gadu pastāvēšanas vēsturē pieņemts lēmums izveidot pastāvīgi strādājošu stabilizācijas mehānismu, kurš ļaus operatīvi palīdzēt eirozonas valstīm, kuras saskaras ar budžeta problēmām. ECB arī paziņojusi par gatavību veikt tūlītējus monetārus pasākumus, lai apturētu krīzes izpausmes. Eirozonas valstis arī apņēmušās padarīt stingrāku ES Stabilitātes un izaugsmes pakta noteikumu ievērošanas režīmu. Tāpat samita noslēguma paziņojumā norādīts, ka tiks pastiprināta finanšu tirgu kontrole.

16 eirozonas valstu pieņemtā plāna apstiprināšanai, lai ārkārtas pasākumus varētu izvērst visas ES līmenī, svētdien tiks sasaukta visu 27 ES dalībvalstu finanšu ministru ārkārtas sanāksme. Kā norādīja Sarkozī, atbildes plāns uzbrukumiem no finanšu tirgus puses tiks apstiprināts un iedarbināts pirms biržu darba sākuma pirmdien.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties