#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK amatpersonas pozitīvi vērtē Latvijas budžeta grozījumu virzību
, 2009. gada, 11.jūnijs, 2009

Ministru prezidents Valdis Dombrovskis uzturoties Briselē, ticies ar Eiropas Komisijas (EK) prezidentu Žozē Manuelu Barrozu un Eiropas Ekonomikas un monetāro lietu komisāru Hoakinu Almunju. Galvenā sarunu tēma bija ekonomiskā situācija Latvijā un budžeta grozījumu virzība, vēsta Valsts kancelejas komunikācijas departaments.

EK amatpersonas pauda pozitīvu vērtējumu Latvijas valdības līdz šim paveiktajam darbam, un puses vienojās par turpmākajiem soļiem. EK pārstāvji uzsvēra, ka EK un Starptautiskā Valūtas fonda sagatavotā programma Latvijai ir vienīgais veids, kā izvest valsti no ekonomiskās krīzes, novērst Latvijas nacionālās valūtas devalvāciju un nomierināt finanšu tirgus. Gan Barrozu, gan H. Almunja uzsvēra, ka lata devalvācija nestu milzīgus zaudējumus Latvijas iedzīvotājiem, tādēļ EK uzskata, ka Latvijas nacionālās valūtas devalvācija nav pieļaujama. EK amatpersonas uzsvēra, ka starptautiskais aizdevums ir garants Latvijas lata stabilitātei un ekonomikas atveseļošanai.EK pārstāvji izteica gandarījumu par Latvijas valdības gatavību 2. lasījumā vienoties par izmaiņām 2009. gada budžetā ar deficīta samazinājumu par 500 miljoniem latu. EK uzsvēra, ka tas ir pirmais solis, lai veidotu budžetu bez deficīta un nākamo gadu laikā Latvija sasniegtu labus rādītājus, kā arī 2012. gadā pievienotos eiro zonai. Barrozu uzsvēra, ka Latvijai ir jāturpina darbs pie strukturālajām reformām un jāvienkāršo Eiropas Savienības struktūrfondu saņemšana.EK amatpersonas pauda gatavību palīdzēt Latvijai, lai panāktu finanšu stabilitāti ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā un visā Eiropas Savienībā. Nākamajā nedēļā Eiropadomes sanāksmē Eiropas Savienības dalībvalstu valdību vadītāji lems par vienotas finanšu tirgus uzraudzības sistēmas izveidi Eiropas Savienībā, lai neatkārtos situācija, kad finanšu tirgus pārraudzība ir ļoti vāja un spekulatīvi darījumi spēj provocēt tās sabrukumu. Eiropas Komisijas pārstāvji aicināja sadarboties šajā jautājumā un rosināja Latviju aktīvi piedalīties.Ministru prezidents Dombrovskis iepazīstināja EK pārstāvjus ar budžeta grozījumu gatavošanas gaitu un pamatnostādnēm, kā arī uzsvēra, ka starptautiskā aizdevuma saņemšana ir būtiska, lai stabilizētu Latvijas, Baltijas un Eiropas finanšu tirgus un apturētu uzbrukumus Latvijas nacionālajai valūtai latam.Dombrovskis aicināja EK izvērtēt nākamos soļu pēc aizdevuma saņemšanas, proti, ekonomikas stimulēšanas pasākumus, lai panāktu ekonomikas atveseļošanos Latvijā, Baltijas reģionā un arī Eiropas Savienības iekšējā tirgū. Dombrovskis Latvijas uzņēmēju vārdā aicināja EK atbalstīt Latvijas centienus ekonomikas stimulēšanā, saglabājot darba vietas un veidojot sociāli atbildīgu ekonomiku. Dombrovskis uzsvēra, ka ir svarīgi veikt sociāli atbildīgus grozījumus budžetā.Tikšanās laikā tika pārrunātas arī Latvijas un Krievijas, kā arī Eiropas Savienības un Krievijas attiecības, situācija gāzes tirgū, kā arī Krievijas nostāja jautājumā par nepilsoņu stāvokli Latvijā. Barrozu izteica lielu atbalstu Latvijai šajā ziņā un pauda nostāju, ka sarunās ar Krieviju ir vairākkārtēji norādījis, ka Krievijas retorika saistībā ar cilvēktiesību jautājumu Latvijā ir nepamatota un Eiropas Komisija neatbalsta Krievijas politiķu izteikumus.


/>/>/>/>/>/>
Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties