#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK apstiprina desmit miljardu eiro iepludināšanu "Anglo Irish Bank"
, 2010. gada, 10.augusts, 2010

Eiropas Komisija (EK) otrdien apstiprināja Īrijas valdības plānu iepludināt desmit miljardus eiro (7,02 miljardus latu) Īrijas bankā "Anglo Irish Bank", teikts komisijas izplatītajā paziņojumā.

""Anglo Irish Bank" nepieciešama trešā ārkārtas rekapitalizācija, lai tā spētu īstenot savas saistības," norādīja Eiropas Savienības (ES) konkurences komisārs Hoakins Almunija. "Šie līdzekļi ir nepieciešami, lai saglabātu finanšu stabilitāti Īrijā. Taču nav šaubu, ka "Anglo Irish Bank" nepieciešama pamatīga restrukturizācija."

Īrijas valdība bankā jau pērn iepludināja četrus miljardus eiro (2,8 miljardus latu) un vairāk nekā desmit miljardus eiro šā gada martā. Tāpat kā daudzus citus tās konkurentus arī "Anglo Irish Bank" negatīvi ietekmējusi globālā finanšu krīze, dziļā recesija un nekustamo īpašumu tirgus lejupslīde. "Anglo Irish Bank" šā gada pirmajā ceturksnī strādāja ar 12,7 miljardu eiro (8,9 miljardu latu) zaudējumiem, kas ir līdz šim lielākie reģistrētie zaudējumi Īrijas uzņēmumu vēsturē.

Īrijas valdības finanšu krīzes laikā valsts palīdzību sniegusi arī bankām "Bank of Ireland" un "Allied Irish Bank".

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties