#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK apstiprina Latvijas īstermiņa eksporta kredīta apdrošināšanas shēmu
, 2010. gada, 10.jūnijs, 2010

Eiropas Komisija (EK) saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) valsts atbalsta noteikumiem ir atļāvusi Latvijai īstenot pasākumus, lai ierobežotu pašreizējās finanšu krīzes nelabvēlīgo ietekmi uz eksporta uzņēmumiem, informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses un informācijas nodaļā.

EK konstatēja, ka eksporta kredītu apdrošināšana atbilst valsts atbalsta pasākumu pagaidu shēmai, lai veicinātu piekļuvi finansējumam pašreizējās finanšu un ekonomiskās krīzes apstākļos. Minētais pasākums paredz uz tirgu orientētas kompensācijas, un tā mērķis ir risināt pašreizējo problēmu saistībā ar īstermiņa eksporta kredīta apdrošināšanas nepieejamību privātajā tirgū. Komisija atļāva šo pasākumu īstenot līdz 2010.gada 31.decembrim.

Konkurences komisārs Hoakins Almunja norādīja, ka "īstermiņa eksporta kredīta apdrošināšanas shēma ļauj Latvijai atbalstīt uzņēmumus tajās jomās, kurās tirgus pagaidām vēl pienācīgi nedarbojas, vienlaikus izveidojot aizsardzības pasākumus, lai ierobežotu konkurences traucējumus".

Kā informē EK pārstāvniecība Latvijā, saskaņā ar paziņoto shēmu Latvijas Garantiju aģentūra (LGA) Latvijā izveidotiem uzņēmumiem, kuri saskaras ar apdrošināšanas seguma pagaidu nepieejamību privātajā tirgū, nodrošinās īstermiņa eksporta kredīta apdrošināšanu attiecībā uz finansiāli stabiliem darījumiem. LGA piešķirs apdrošināšanas segumu, pamatojoties uz pircēja kredītspējas izvērtējumu un vajadzības gadījumā ar pircēja valsti saistītā politiskā riska līmeni. Saskaņā ar valsts shēmu maksimālais pieejamais segums ir 90% no pakārtotā darījuma vērtības. Tas nozīmē, ka pašiem eksportētājiem jāsedz vismaz 10% no riska.

EK secināja, ka minētais pasākums atbilst nosacījumiem valsts atbalsta pagaidu shēmā, kas paredzēta uzņēmumiem krīzes laikā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties