#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK atļauj ģenētiski modificētas kukurūzas importu dzīvnieku barošanai
, 2010. gada, 28.jūlijs, 2010

Eiropas Komisija (EK) trešdien apstiprināja atļauju importēt sešu veidu ģenētiski modificētu kukurūzu dzīvnieku barošanai. Eiropas Savienība (ES) gadiem ilgi nav spējusi panākt vienošanos ģenētiski modificētās pārtikas jautājumā, kas būtiski ierobežoja šādu augu kultivēšanu.

Pagājušajā mēnesī kopīgu valodu šajā jautājumā nespēja rast arī bloka lauksaimniecības ministri, kuriem bija jāizskata iespēja izmantot ASV biotehnoloģijas uzņēmumu "Monsanto" un "Pioneer", kā arī Šveices kompānijas "Syngenta" ražoto kukurūzu dzīvnieku barošanai. Tādēļ atbilstoši ES normatīviem šis lēmums tika nodots EK pārziņā. EK apstiprinājusi atļauju importēt sešu veidu kukurūzu, jo šie produkti ir zinātniski pārbaudīti, apliecināja komisijas pārstāvis.

Pirms divām nedēļām EK atbalstīja priekšlikumu piešķirt dalībvalstīm tiesības lemt par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas ierobežojumu vai aizliegumu noteikšanu savā teritorijā. "Viens no iemesliem, kādēļ komisija pirms dažām nedēļām nāca klajā ar ieteikumu mainīt visu sistēmu", bija vēlme izkļūt no strupceļa, stāsta komisijas pārstāvis lauksaimniecības jautājumos Rodžers Veits. "Mēs ceram, ka jaunie noteikumi palīdzēs pārvarēt šo pagātnes problēmu par valstīm, kurām patīk ģenētiski modificēti organismi, un tām, kurām tie nepatīk."

EK izsniegtā atļauja ģenētiski modificētās kukurūzas importam dzīvnieku barošanai būs spēkā desmit gadus.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties