#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK izmeklē IBM saistību ar ļaunprātīgu tirgus stāvokļa izmantošanu
, 2010. gada, 26.jūlijs, 2010

Eiropas Komisija (EK) pirmdien paziņoja, ka sākusi izmeklēt divus gadījumus, kuros ASV informācijas tehnoloģiju kompānija "International Business Machines Corp." (IBM) varētu būt ļaunprātīgi izmantojusi savu tirgus stāvokli.

"EK nolēmusi uzsākt formālu izmeklēšanu pret IBM divos atsevišķos gadījumos, kuros tiek pārkāpti Eiropas Savienības (ES) noteikumi, ļaunprātīgi izmantojot dominējošo tirgus stāvokli," norāda komisija.

Apsūdzības izvirzītas IBM lieldatoru ražošanas struktūrvienībai, kuras izgatavotos datorus izmanto valdības un lielas kompānijas, lai īstenotu apjomīgas operācijas, un tās seko sūdzībām par tirgus šķēršļiem no konkurentiem - programmatūru izstrādātājiem T3 un "Turbo Hercules". Tāpat EK bažījas par IBM sakariem ar rezerves daļu piegādātājiem.

Aplēses liecina, ka lieldatoru tirgus vērtība pasaulē pērn veidoja aptuveni 8,5 miljardus eiro (5,9 miljardus latu) un apmēram trīs miljardus eiro (2,1 miljardu latu) tikai Eiropā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties