#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK: Ķīnas interneta cenzūra uzskatāma par tirdzniecības ierobežošanu
, 2010. gada, 17.maijs, 2010

Eiropas Komisijas (EK) viceprezidente, digitālo lietu komisāre Nēlija Krusa pirmdien pauda viedokli, ka Ķīnas varasiestāžu īstenotā interneta cenzūra ir uzskatāma par tirdzniecības barjeru un tādēļ šis jautājums būtu jārisina Pasaules Tirdzniecības organizācijā (PTO).

Pretrunīgi vērtēto jautājumu komisāre pagājušajā nedēļā pārrunājusi Pekinā, tiekoties ar Ķīnas vicepremjeru Džanu Dedzjanu.

"Šis ir viens no jautājumiem, kas būtu jāskata PTO," uzskata Krusa. Kamēr vien cenzūra "apgrūtina komunikāciju", tā uzskatāma par tirdzniecības barjeru.

Viņa arīdzan piebilda, ka EK tirdzniecības komisārs Karels de Guhts iesaistījies diskusijās par Eiropas Savienības (ES) lomu šajā procesā.

Pekina rūpīga kontrolē Ķīna pilsoņiem pieejamo interneta saturu, izveidojot plašu sistēmu, kas tikusi pie "Lielā Ķīnas ugunsmūra" vārda. Tiek bloķēta informācija, ko varasiestādes uzskata par kaitīgu - gan pornogrāfija un vardarbīgi materiāli, gan arī politiski riskantas tēmas.

ASV interneta gigants "Google" martā pārtrauca filtrēt meklēšanas rezultātus Ķīnā, tādējādi protestējot pret valdības īstenoto cenzūru un kiberuzbrukumiem, aiz kuriem, kā uzskata kompānija, stāv Pekina.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: freerangestock.com

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties