#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK lēmums par "Parex bankas" restrukturizāciju varētu būt rudenī
, 2010. gada, 28.jūlijs, 2010

Eiropas Komisijas (EK) lēmums par iesniegto AS "Parex bankas" restrukturizācijas plānu varētu būt zināms rudenī, informēja Eiropas Komisijas pārstāvniecībā Latvijā.

EK, vērtējot Latvijas iestāžu izstrādāto restrukturizācijas plānu, pievērš uzmanību trīs galvenajiem elementiem. Tam jānodrošina bankas ilgtermiņa dzīvotspēja, jo tikai dzīvotspējīgas bankas veicina finansiālo stabilitāti. Tādēļ plāns jābūvē uz pārliecinoša biznesa modeļa, un tam jāspēj izturēt arī nelabvēlīgi tirgus apstākļi.

Plānam jānodrošina maksimāla sloga sadalīšana, jānovērš morālas dabas riski un, cik vien iespējams, jāsamazina nepieciešamais atbalsts, kā arī plānā jābūt pienācīgiem pasākumiem, lai samazinātu konkurences izkropļošanu, kas šāda atbalsta gadījumā rastos. Tāpēc Eiropas Komisija ir pārliecināta, ka, visām pusēm sadarbojoties, ir iespējams lēmumu pieņemt rudenī. Pašlaik konsultācijas ar Latvijas varas iestādēm norit ļoti pozitīvi, informēja pārstāvniecībā.

"Parex banka" restrukturizācijas process patlaban norit pēc iepriekš apstiprinātā plāna, vakar pēc valdības slēgtās sēdes žurnālistiem sacīja atbildīgie ministri. Gan premjera pienākumu izpildītājs satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK), gan arī ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) savos komentāros par valdības sēdē lemto bija skopi. Ministri vien norādīja, ka tika uzklausīta informācija par bankas restrukturizācijas gaitu, kas norit kā plānots, kā arī pieņemti atsevišķi tehniski lēmumi, par kuriem slepenības dēļ plašāk nedrīkst stāstīt.

Tiek uzsvērts, ka bankas sadalīšanas process rit savu gaidu un 1.augustā tiks nodrošināta veiksmīga bankas sadalīšana. Ceturtdien, 29.jūlijā, sasaukta valdības ārkārtas sēde, lai lemtu par "Parex banku". Valdības sēde neesot "nekas nopietns", jo restrukturizācijas procesā nepieciešamie lēmumi valdībai ir jāsaskaņo ar otru akcionāru - Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB), apgalvoja Gerhards.

Šā gada 23.martā Ministru kabinets pieņēma lēmumu no "Parex bankas" izdalīt daļu aktīvu un veidot jaunu banku. 30.jūnijā "Citadeles banka" tika reģistrēta Komercreģistrā, savukārt 29.jūnijā banka saņēma Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci kredītiestādes darbībai. Bankas dibinātāja ir Privatizācijas aģentūra, un tās pamatkapitāls ir četri miljoni latu, kurus aizdevusi Valsts kase. "Parex bankas" labo aktīvu pārnešanu jaundibinātajā "Citadeles bankā" plānots īstenot naktī uz 1.augustu. Jaunā banka pārņems esošās "Parex bankas" filiāles, lielāko daļu aktīvu, darbības un operācijas. Pašreizējās "Parex bankas" 76,6% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 19,7% - ERAB. Jaunajā "Citadeles bankā" ERAB būs 25% akciju.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties