#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK mēģina atvieglot mobilo tālruņu lietošanu kuģos
, 2010. gada, 19.marts, 2010

Eiropas Komisija (EK) ir pieņēmusi jaunus noteikumus, lai kuģu pasažieriem un komandas locekļiem Eiropas teritoriālajos ūdeņos atvieglotu mobilās sarunas un īsziņu nosūtīšanu un saņemšanu, atrodoties ārpus sauszemes mobilo tālruņu tīkliem.

Noteikumi aizstās 27 dalībvalstu nevienādos noteikumus par mobilo tālruņu pārklājumu pasažieru laineros, kravas kuģos un prāmjos Eiropas teritoriālajos ūdeņos. Tie radīs arī juridisko noteiktību telesakaru operatoriem, kuri vēlas saviem klientiem piedāvāt mobilos pakalpojumus jūrā, aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

"Nupat pieņemto Komisijas noteikumu rezultātā desmitiem miljonu cilvēku, kas ceļo ar kuģi vai strādā uz kuģa, varēs bez traucējumiem lietot savus mobilos tālruņus jebkurā vietā Eiropas teritoriālajos ūdeņos," saka Eiropas Savienības (ES) digitālo lietu komisāre Nēlija Krusa.

Mobilo sakaru pakalpojumi kuģos darbojas, izmantojot tajos esošas nelielas bāzes stacijas, kas kuģotāju tālruņus caur pavadoni savieno ar sauszemes tīklu iekārtām.

Jaunais EK lēmums garantē 900 megahercu vai 1800 megahercu GSM radiofrekvenču izmantojamību sakaru pakalpojumiem kuģos, ievērojot harmonizētus tehniskos un ekspluatācijas nosacījumus. Tāpat tiek nodrošināts, ka mobilie pakalpojumi kuģos nerada traucējumus mobilajiem pakalpojumiem uz sauszemes un mobilo sakaru lietotāji krastā netiek nejauši pieslēgti sistēmām kuģos.

Vienlaikus komisija ir paudusi arī ieteikumu ES dalībvalstīm atļauju izdošanas kārtību liberalizēt tā, lai katrs pakalpojumu operators, kam ir atļauja vienā valstī, bez papildu atļaujām varētu sniegt pakalpojumus citu ES valstu teritoriālajos ūdeņos.

Tagad ES dalībvalstīm ir doti 12 mēneši, kuru laikā jāizbrīvē vieta attiecīgajās radiofrekvenču spektra joslās mobilo sakaru pakalpojumiem kuģos un tiesību akti jāpielāgo lēmuma prasībām.


Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Dwight Tracy

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties