#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK Nosaka ierobežojumus divām Ganas aviokompānijām
, 2010. gada, 03.septembris, 2010

Eiropas Komisija šodien atjauninājusi sarakstu, kurā norādītas aviokompānijas, kam noteikts darbības aizliegums Eiropas Savienībā, aizliedzot darbību vienam Ganas gaisa pārvadātājam un nosakot darbības ierobežojumus citam šīs valsts gaisa pārvadātājam.

Komisijas priekšsēdētāja vietnieks, atbildīgais mobilitātes un transporta politikas jautājumos Sīms Kallass sacīja: ''Mēs nevaram pieļaut kompromisus, ja runa ir par lidojumu drošību. Ja mums ir pierādījumi, ka gaisa pārvadātāji veic nedrošus lidojumus, vai arī ja regulatori neizpilda savu pienākumu īstenot drošības standartus, ir jārīkojas, lai garantētu, ka tiks novērsts jebkāds drošības apdraudējums." Jaunais saraksts aizstāj iepriekšējo un jau ir pieejams Komisijas tīmekļa vietnē ( ).

Šis atjauninājums pieņemts pēc tam, kad divas dalībvalstis veikušas izņēmuma pasākumus, to teritorijā nosakot darbības aizliegumu attiecīgajiem gaisa pārvadātājiem. Ar šo atjauninājumu Ganas pārvadātāju Meridian Airways iekļauj to aviokompāniju sarakstā, kurām noteikts darbības aizliegums, jo tika gūta virkne ļoti sliktu rezultātu pārbaudēs, kas ES aptvēra ne tikai aviokompānijas gaisa kuģus, bet arī tās izmantoto aprīkojumu.

Citam Ganas gaisa pārvadātājam — Airlift International — veica pārbaudi dalībvalstī, un rezultāti izrādījās krietni sliktāki par starptautiskajos standartos prasītajiem rādītājiem. Aviācijas drošības komiteja vienprātīgi atbalstīja darbības ierobežojumu ieviešanu pārvadātājam Airlift International, pārbaudītajam gaisa kuģim un diviem citiem gaisa kuģiem, kuri šobrīd atrodas dīkstāvē, aizliedzot veikt lidojumus ES. Aviokompānijai ir atlicis viens gaisa kuģis, kuram vēl aizvien ir atļauts veikt lidojumus ES. Komisija turpinās rūpīgi novērot aviokompānijas darbību un pastiprināti apspriedīsies ar Ganas civilās aviācijas organizāciju, lai atklātajām drošības problēmām rastu noturīgus risinājumus. Komisija nākamajā Aviācijas drošības komitejas sanāksmē, kas risināsies novembrī, pārskatīs jautājumu par abiem gaisu pārvadātājiem.

Pašlaik Savienības sarakstā ir pieci gaisa pārvadātāji, kuriem pilnībā aizliegta darbība Eiropas Savienībā: Afganistānas Ariana Afghan Airlines, Surinamas Blue Wing Airlines, Ganas Meridian Airways, Kambodžas Siem reap Airways International un Ruandas Silverback Cargo Freighters. Darbība aizliegta visiem gaisa pārvadātājiem — kopā 278 aviokompānijām — no šādām 17 valstīm: Angola, Benina, Džibutija, Ekvatoriālā Gvineja, Filipīnas, Gabona (izņemot trīs gaisa pārvadātājus, kuriem atļauta darbība, ievērojot konkrētus ierobežojumus un nosacījumus), Indonēzija (izņemot sešus gaisa pārvadātājus, kuriem ierobežojumi ir pilnībā atcelti), Kazahstāna (izņemot vienu gaisa pārvadātāju, kuram atļauta darbība, ievērojot konkrētus ierobežojumus un nosacījumus), Kirgizstānas Republika, Kongo Demokrātiskā Republika, Kongo Republika, Libērija, Santome un Prinsipi, Sjerraleone, Sudāna, Svazilenda un Zambija. Desmit gaisa pārvadātājiem ir atļauta darbība, ievērojot konkrētus ierobežojumus un nosacījumus: Kazahstānas Air Astana, Korejas Tautas Demokrātiskās Republikas Air Koryo, Ganas Airlift International, Komoru salu Air Service Comores, Gabonas Gabon Airlines, Afrijet un SN2AG, Irānas Iran Air, Angolas TAAG Angola Airlines un Ukrainas Ukrainian Mediterranean Airlines.

Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties