#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK prezentē autoservisu tirgus reformu
, 2010. gada, 27.maijs, 2010

Eiropas Komisija (EK) ceturtdien prezentēja plānu veikt autoservisu tirgus reformu, sašķeļot vienošanās starp automašīnu tirgotājiem, remontētājiem, rezerves daļu piegādātājiem un ražotājiem.

Jaunie EK noteikumi automašīnu apkopes un servisu pakalpojumiem spēkā stāsies nākamajā nedēļā, bet automašīnu tirgotājiem trīs gadu laikā.

"Es uzskatu, ka jaunie noteikumi sniegs taustāmu rezultātu patērētājiem, samazinot remontu vai apkopju izmaksas, kuras veido ievērojamu daļu no automašīnas kopējām izmaksām," norādīja Eiropas Savienības (ES) konkurences komisārs Hoakins Almunija.

EK lēš, ka remonta izdevumi veido 40% no automašīnu uzturēšanas kopējām izmaksām, un šīs izmaiņas regulatoriem nodrošinās iespēju "cīnīties ar ražotāju garantiju ļaunprātīgu izmantošanu, kad tie pieprasa, lai automašīnas tiktu apkalpotas tikai pilnvarotos servisos".

Almunija arī vēlas novērst gadījumus, kad "neatkarīgam automašīnu servisam netiek garantēta piekļuve tehniskajai informācijai", un šķēršļus automobiļu labotājiem, kuri vēlas iegūt piekļuvi alternatīvām rezerves daļām. "Automašīnu ražotāji vairs nedrīkstēs izsniegt garantijas ar noteikumu, ka eļļas maiņa vai citi automašīnu apkopes pakalpojumi jāveic tikai pilnvarotos servisos," teikts komisijas paziņojumā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: freerangestock.com

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties