#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK rekomendē Igaunijas uzņemšanu eirozonā 2011.gadā
, 2010. gada, 12.maijs, 2010

Eiropas Komisija (EK) trešdien rekomendēja Igaunijas uzņemšanu eirozonā 2011.gada 1.janvārī, teikts Igaunijas Ārlietu ministrijas paziņojumā.

EK un Eiropas Centrālās bankas (ECB) ziņojumam ir rekomendējošs raksturs Eiropas Savienības Padomei, kas šo jautājumu skatīs jūlijā.

 

Ja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis šo priekšlikumu atbalsīs, Igaunija kļūs par 17.eirozonas valsti un pirmo Baltijas valsti, kurā tiks ieviests eiro.

Tā būs arī piektā no valstīm, kas Savienībai pievienojās 2004.gadā un kas līdz šim pārgājušas uz eiro: 2007.gadā šo valūtu ieviesa Slovēnija, 2008.gadā - Kipra un Malta, 2009.gadā - Slovākija.

Lai pievienotos eirozonai, valstīm ir jāizpilda vairāki kritēriji: jāsaglabā noteiktais valsts parāda un budžeta deficīta līmenis, jākontrolē inflācija, kā arī jāierobežo valūtas kursa svārstības ārvalstu tirgos un procentu likmju izmaiņas.

Sākotnēji Igaunija Eiropas kopējai monetārajai telpai plānoja pievienoties 2007.gadā, taču to aizkavēja augstā inflācija.

EK un ECB trešdien sniedza ziņojumu arī par citu jauno ES dalībvalstu panākumiem ceļā uz eiro ieviešanu.

 

Latvija un Lietuva cer eiro ieviest 2014.gadā.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties