#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EK viceprezidents: Igaunija eirozonai, visticamāk, pievienosies trīs gadus ātrāk nekā Latvija un Lietuva
, 2009. gada, 20.novembris, 2009

Igaunija, visticamāk, pievienosies eirozonai jau 2011.gadā, vismaz par trīs gadiem apsteidzot Latviju un Lietuvu, tomēr tas atstās pozitīvu ietekmi uz visu Baltijas valstu ekonomisko telpu.

Tādu viedokli paudis Eiropas Komisijas (EK) viceprezidents, administratīvās reformas, audita un korupcijas apkarošanas komisārs no Igaunijas Sīms Kallass. Viņš prognozēja, ka Igaunija sasniegs iepriekš izvirzīto mērķi un ieviesīs Eiropas vienoto valūtu 2011.gadā. Kallass noraidīja bažas, ka igauņiem, ieviešot eiro, izdosies "pārmānīt" investorus pie sevis, tādējādi mazinot Latvijas un Lietuvas konkurētspēju.

"Domāju, ka [Igaunijas pievienošanās eirozonai] nenozīmē pārējo Baltijas valstu izolāciju. Baltija ir mazs un vienots reģions. Jebkurā gadījumā arī Latvija un Lietuva ieviesīs eiro pāris gadus vēlāk. Rezultātā viss reģions baudīs tās priekšrocības, ko sniedz eiro. Esmu pārliecināts, ka eiro ieviešana Igaunijā pozitīvi ietekmēs arī Latviju un Lietuvu," sacīja Kallass.

Tāpat EK viceprezidents ir pārliecināts, ka Igaunija, pievienojoties eirozonai ātrāk par Lietuvu un Igauniju, "neaizmānīs" savu baltiešu kaimiņu investorus.

"Skaidrs, ka eiro ir priekšrocība, tomēr investoru lēmumi balstās uz ļoti daudziem faktoriem. Tie ir atkarīgi no ekonomikas elastīguma, vides, administratīvā sloga un kapacitātes, kā arī citiem faktoriem. Eiro ir tikai "viens no". Domāju, ka Igaunija, iestājoties eirozonā, neaizmānīs investorus no citām Baltijas valstīm."

Ziņu aģentūra LETA/Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties