#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Ekonomiskās pārliecības indeksa kāpums Eiropā apstājies, Baltijā turpina augt
, 2010. gada, 01.jūnijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) ekonomiskās pārliecības indekss (ESI) maijā ir samazinājies par 1,9 punktiem - līdz 100 punktiem, liecina jaunākie Eiropas Komisijas (EK) dati.

Arī eirozonas ESI indekss maijā ir sarucis - par 2,2 punktiem līdz 98,4 punktiem, un līdz ar to ir pārtrūcis vairāk nekā gadu ilgais indeksa kāpums. Aprīlī indeksa vērtība gan ES, gan eirozonā bija sasniegusi augstāko līmeni kopš 2008.gada marta un bija augusi 13 mēnešus pēc kārtas. Vienīgais sektors, kur maijā noskaņojums turpināja uzlaboties, bija rūpniecība, kamēr pakalpojumos, mazumtirdzniecībā, būvniecībā un patērētāju noskaņojumā tika piedzīvota lejupslīde.

EK norāda, ka indeksa aprēķināšanā maijā izmantota jaunā ekonomisko aktivitāšu nomenklatūras (NACE) klasifikācija un šīs izmaiņas varētu būt ietekmējušas indeksa lielumus, tomēr ne tā virzību.

Patērētāju pārliecības indekss, kuru šīs klasifikācijas izmaiņas nav skārušas, maijā gan ES, gan eirozonā samazinājies par trim punktiem. Patērētāju noskaņojums visvairāk pasliktinājies Dienvideiropas valstīs un Lielbritānijā, bet indeksa kritums fiksēts arī Vācijā un Francijā.

Atšķirībā no ES kopumā Baltijas valstīs ekonomiskās pārliecības indeksi maijā turpināja augt. Latvijā indekss palielinājies līdz 96,4 punktiem, salīdzinot ar 95 punktiem aprīlī, Igaunijā - no 100,4 punktiem līdz 103,3 punktiem un Lietuvā - no 94,8 punktiem līdz 95,7 punktiem.

Kā ziņots, pēdējos mēnešos aktualizējušās Grieķijas finanšu problēmas izraisīja nacionālu krīzi, kas lika ES izstrādāt apjomīgu palīdzības paketi šai valstij, un pastiprināja bažas par eirozonas stabilitāti. Eiro kurss pret ASV dolāru maija beigās noslīdēja līdz zemākajam līmenim vairāk nekā četru gadu laikā.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties