#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperte: pašlaik cilvēkiem pēc ilgstošanas slimošanas netiek sniegta pietiekama palīdzība
BNS 
, 2013. gada, 06.marts, 2013

Pašlaik cilvēkiem, kuri pēc ilgstsošas hroniskas slimības vēlās atgriezties darbā un sociālajā dzīvē, netiek nodrošināta pietiekama palīdzība, diskusijā  “Kā sadzīvot ar hronisku slimību? Atgriešanās darbā un sociālajā vidē.” Eiropas Savienības mājā Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu Latvijas Onkoloģijas centru ārste-psihoterapeite Maija Kārkliņa.

“Tēma ir sāpīga. Pašlaik no valsts pašlaik netiek nav nekādas psihoemocionālas palīdzības. Tā ir pieejama tikai slimnīcas, bet kad persona atgriežas mājās, viņš paliek pats ar sevi,” skaidroja Kārkliņa.

Eksperte norādīja, ka cilvēkam, kuram pašlaik pēc ilgstsošas ārstēšanas nepieciešamības gadījumā ir pašam jāmeklē palīdzība. “Piemēram, psihoterapeits, kas nav bezmaksas, līdz ar to daudzi cilvēki to bieži vien nevar atļauties,” raksturojot esošo situāciju, uzsvēra Kārkliņa.

Savukārt Rīgas sociālā dienesta pārstāvis Kaspars Jasinkevičs uzsvēra, ka šādu palīdzību iespējams rast arī dienestā. “Daudziem sociālais dienests asociējas ar iestādi, kur vērstiem personām, kuras nonākušas trūkumā. Taču tā nav tikai vieta, kur vērsties pēc līdzekļiem. Tajā var vērsties arī pēc palīdzības, lai sekmīgāk cilvēki varētu atgriezties sociālajā vidē,” klāstīja Jasinkevičs.

Ar tiešsaistes padomnieka palīdzību onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” vēlreiz grib uzsvērt to, ka dzīvei pēc vēža jāturpinās.

Šī pasākumu cikla mērķis ir interaktīvi sniegt noderīgu informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar onkoloģiju, visiem, kam ir interese un vajadzība pēc šīs informācijas.

“Dzīvības koks” jau piecus gadus organizē psihosociālas rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā rehabilitācijas kursu izgājuši vairāk nekā 300 cilvēku, biedrība nodibinājusi un attīsta arī Atbalsta grupu kustību, lai cilvēki var viens otram palīdzēt, dalīties pieredzē, kā arī atrast jaunas dzīves vērtības. Lai arī Atbalsta grupas pagaidām ir tikai Rīgā, šī gada laikā tādas tiks dibinātas arī citās Latvijas pilsētās.

2005. gada oktobrī “Dzīvības koks” pirmo reizi Latvijā organizēja krūts vēža mēnesi, kura ietvaros ar dažādām aktivitātēm - publikācijām, palīdzības akciju maznodrošināto pacienšu atbalstam, ielu gājienu, publiskiem pasākumiem - tika popularizēts starptautiskais krūts vēža cīņas simbols - rozā lentīte un sabiedrībai tika atgādināts, ka veselajām sievietēm ir iespējams no krūts vēža izvairīties un, pat saslimstot, ar krūts vēzi ir iespējams cīnīties.

Līdzās krūts vēža problēmas aktualizēšanai “Dzīvības koka” biedri īpašu uzmanību pievērsuši arī citiem onkoloģisko slimību veidiem, piemēram, atzīmējot kolorektālā vēža mēnesi un vispasaules pretvēža dienu.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties