#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperti: Latvijā nav izpratnes par sociālo uzņēmējdarbību un nav sakārtoti likumi šajā jomā
BNS 
, 2012. gada, 10.oktobris, 2012

Latvijā nav izpratnes par sociālo uzņēmējdarbību, kā arī nav sakārtoti likumi šajā jautājumā, to secinājuši vairāki eksperti no Latvijas un citām valstīm diskusiju seminārā Eiropas Savienības (ES) mājā, kas bija veltīta jautājumiem par sociālo uzņēmējdarbību, norādīja Baltijas Reģionālā fonda pārstāve Ginta Salmiņa.

Sociālā uzņēmējdarbība ir visā Eiropā un pasaulē atzīta uzņēmējdarbības joma, kur galvenais pamata princips atšķirībā no parastās uzņēmējdarbības ir tas, ka uzņēmējdarbības mērķis nav peļņas gūšana, bet gan iespēja risināt kādu sociālu problēmu, kura konkrētajā brīdī ir aktuāla sabiedrībā.

Diskusijas laikā dalībnieki konstatēja, ka tikai dažās ES valstīs nav izstrādāti likumi sociālās uzņēmējdarbības jomā un viena no šīm valstīm ir Latvija.

“Ir ļoti žēl, ka Latvija kā vienu no instrumentiem cīņā ar bezdarbu un citām sociālajām problēmām, kuras eksistē Latvijā,  neizmanto to milzīgo pieredzi, kuru ir uzkrājušas citas Eiropas Savienības dalībvalstis, kā instrumentu cīņai ar šīm problēmām izmantojot tieši sociālās uzņēmējdarbības formu. Tāpat jāsecina, ka Latvijā nav vienotas izpratnes par šo jautājumu un lielākajai daļai sabiedrības vārdi “sociālā uzņēmējdarbība” nav izprotami,” pēc diskusijas uzsvēra Baltijas Reģionālā fonda valdes loceklis Uldis Vītoliņš.

Diskusijā piedalījās 35 dalībnieki: Latvijas oficiālās amatpersonas – Labklājības ministrijas Darba tirgus politikas nodaļas vadītāja Ilze Zvīdriņa, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta direktore Ilze Beināre,  nevalstiskā sektora pārstāvji – “Providus” pētniece Agnese Lešinska, “Biznesa attīstības fonda” pārstāvis Viktors Mihailovs, “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne” vadītāja Aija Jansone un citu organizāciju pārstāvji, Latvijas jaunieši, kā arī dalībnieki no Rumānijas, Itālijas, Turcijas, Ziemeļīrijas un Portugāles.

Pasākumu organizēja Baltijas Reģionālais fonds, un tas norisinājās Eiropas Savienības Mūžizglītības programmas “Leonardo Da Vinci” partnerības projekta “Entrepreneurial Competencies and Horizontal (Soft) Skills for Social Entrepreneurs” ietvaros.

Projektā tiks izstrādāts ideālā sociālā uzņēmēja profils un sagatavota apmācību programma sociālajam uzņēmējam nepieciešamo kompetenču attīstīšanai.

Ziņa tapusi sadarbībā ar ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties