#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperts: akadēmiskā izglītība sniedz ieguldījumu visa mūža garumā
BNS 
, 2012. gada, 05.oktobris, 2012

Akadēmiskā izglītība sniedz ieguldījumu visa mūža garumā iemācot cilvēku domāt plašāk, kā arī meklēt risinājumus, balstoties uz iemācītajām teorijām, lai arī bieži vien tā sniedz nepietiekamu pieredzi, kas ir būtiska darba meklējumos, diskusijā “Kā neformālā izglītība studiju laikā palielina jauniešu konkurētspēju darba tirgū?” Eiropas Savienības (ES) mājā teica “Creandum Investment” padomnieks un “TechHub” dibinātājs Andris Bērziņš.

Bērziņš norādīja, ka praktiskās iemaņas darbā nepārprotami ir svarīgas, taču nepieciešama arī akadēmiskā izglītība, kas, pretstatā pieredzei – zināšanām šaurā jomā, liek darbiniekiem domāt plašāk, un jaunajam darbiniekam sniedz spējas radušos jautājumus aplūkot no plašāka skata punkta.

Runājot par pašreizējo situāciju darba tirgū “Microsoft Latvija” vadītājs Ēriks Eglītis diskusijas laikā atzina, ka šobrīd būtiskas ir zināšanas informāciju tehnoloģiju jomā, jo tās musdienu darbos un komunikācijā ieņem nopietnu lomu. Eglītis ar norādīja, ka, ņemot vērā tehnoloģiju izplatību un to nozīmes pieaugumu ikdienas darbos, bērniem jau no mazotnes būtu jāļauj ar tām rīkoties, lai nākotnē viņiem ar jaunajām tehnoloģijām būtu daudz vienkāršāk strādāt.

“Modernās tehnoloģijas īpaši labi noder mārketingā,” pauda Eglītis un uzsvēra, ka mūsdienās, izmantojot jaunās tehnoloģijas, pastāv iespējas sasniegt daudz lielāku auditoriju ātrāk iegūt informāciju, kā arī iegūtās informācijas apjoms būs daudz plašāks.

Raksturojot informācijas tehnoloģiju pielietojumu, Eglītis atzina, ka mūsdienās cilvēki vairāk komunicē neklātienē – sociālajos tīklos, izmantojot e – pastus, vai telefonus, zvanot vai sūtot īsziņas. “Vēl pirms pārdesmit gadiem komunikācija biežāk notika klātienē,” viņš piebilda.

Diskusijas laikā eksperti arī pieskārās jautājumam par līdera dotībām un par to, kas ir līderis. “Microsoft Latvija” vadītājs atzina, ka par līderi nav jāpiedzimst, par to var arī kļūt, taču vispirms ir nepieciešams to patiesi vēlēties un mācīties, kā kļūt par labu līderi. “Ja sev uzstāda šādu mērķi, tad, visticamāk, to var izdarīt,” viņš piebilda.

Diskusiju rīkoja biedrība “Go Beyond”, kas ar neformālās izglītības palīdzību cenšas rast risinājumu jauniešu problēmām darba tirgū.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties