#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksperts: gleznotājiem grūtāk gūt panākumus kā citiem radošiem cilvēkiem
BNS 
, 2012. gada, 06.decembris, 2012

Gleznotājiem, atšķirībā no mūziķiem, dziedātājiem un citu radošo industriju pārstāvjiem, ir daudz grūtāk gūt panākumus, jo pārsvarā viņi darbojas vieni paši un viņus nepārstāv lielas organizācijas, trešdien diskusijā par Latvijas kultūru Eiropā 2012.gadā Eiropas Savienības mājā atzina vairāki kultūras eksperti.

 

Vairāki diskusijas dalībnieki arī atzina – lai gleznotājs varētu iekļauties startautiskajā mākslas tirgū, viņam ir nepieciešams labs menedžeris.

Spriežot par dažādiem mākslas veidiem un iespējām Latvijas mākslinieku radītos darbus eksportēt uz ārvalstīm, arhitekts Andris Kronbegs atzina, ka arkhitektūras jomā “iespiesties” vecās Eiropas tirgū ir visai grūti, jo tajā pašlaik ir pietiekami daudz labu arhitektu.
 

Vienlaikus gan Kronbergs atzīmēja – lai arī vecajās Eiropas Savienības dalībvalstīs izturēt dažādus konkursus par ēku dizaina izstrādi ir visai grūti, vietējie Latvijas arhitekti bieži vien tiek aicināti piedalīties diskusijas, lai pārrunātu jaunākās aktualitātes arhitektūras jomā.
“Tirgus vecajā Eiropā ir visai blīvs un un cilvēkus “eksportēt” uz ārvalstīm, lai viņi tur projektētu ēkas, nav iespējams. Tiesa gan, jāatzīmē, ka ārvalstis izrāda interesi par šeit veidoto,” sacīja Kronbergs.

Runājot par veidiem, kā rast sadarbības partnerus, tostarp starptautiskā līmenī, lai gūtu lielāku atpazīstamību, koru diriģents Kaspars Putniņš, atsaucoties uz personīgo pieredzi, norādīja, ka nav vienotas formulas, kā to panākt.
 

“Par to, kā izvēlēties sadarbības partnerus, nav vienotas formulas – katrs gadījums ir atšķirīgs, un katra sadarbības vēsture ir citāda,” pauda Putniņš.

Diskusija notiks Eiropas Komisijas pārstāvniecības (EKP) Latvijā rīkotā augsta līmeņa diskusiju cikla "Latvija – viena no zvaigznēm" ietvaros.
 

Augsta līmeņa diskusiju ciklu EKP sāka šogad, lai veicinātu sarunas par Latvijas vietu Eiropā un vairotu zināšanas par domas virzieniem politikā, ekonomikā un kultūrā ārpus Latvijas robežām. Tajā piedalījušies, piemēram, ietekmīgās Briseles domnīcas "Bruegel" vadītāja vietnieks Ginters Volfs, atzīts migrācijas speciālists Rainers Munzs, ekonomists Anderšs Oslunds un citi.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties