#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
Eksporta kredīta garantijām uz trešajām pasaules valstīm piesakās kūtri
, 2010. gada, 18.marts, 2010

Eksporta kredītu garantijām uz valstīm, kas atrodas ārpus Eiropas Savienības (ES) un neietilpst ES sadarbības valstu lokā, Latvijas uzņēmēji piesakās kūtri, šodien diskusijā par valsts garantēto kredītu noteikumu izmaiņām informēja Latvijas Garantiju aģentūras direktors Ivars Golsts.

"Grozījumi Ministru kabineta noteikumos par īstermiņa eksporta kredītu garantēšanas noteikumiem paredz, ka šīm garantijām var pieteikties ikviens uzņēmums neatkarīgi no tā vecuma un lieluma. Sākotnēji domājām, ka programma būs pieprasīta, tomēr uzņēmēju atsaucība ir maza," sacīja Golsts.

Uzņēmēju kūtro interesi par garantijām Garantiju aģentūras direktors skaidro ar informācijas trūkumu, kā arī faktu, ka Latvijas uzņēmumi pārsvarā eksportē uz ES valstīm.

Nozares, kas līdz šim izmantojušas eksporta garantijas lielākoties saistītas ar tehnoloģijām, zivju pārstrādi, parfimēriju, finiera lokšņu ražošanu un piena produktu ražošanu.

Visvairāk garantijas prasītas eksportam uz Krieviju, tai seko Baltkrievija, Azerbaidžāna, Somālija, Gruzija, Kazahstāna, Nigērija.

Programmas kopējais finansējums ir desmit miljoni latu un kopš tās sākšanas saņemti 53 eksporta kredīta garantiju pieteikumi no 21 uzņēmuma. No saņemtajiem pieteikumiem 28 ir apstiprināti, bet eksporta kredīta garantijas līgumi noslēgti ar 20.

Ministru kabineta noteikumu grozījumi paredz, lai kvalificētos kredītu garantiju saņemšanai, uzņēmējam vairs nav jābūt ar divu gadu eksportēšanas pieredzi un eksporta apgrozījumu gadā ne mazāku par 500 000 eiro (aptuveni 351 000 latu).

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties