#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EM valsts sekretārs tiksies ar EK Tirdzniecības ģenerāldirektorāta vadītāja vietnieku Balašu
, 2010. gada, 22.jūlijs, 2010

Rīt, 23.jūlijā, vizītē Rīgā ieradīsies Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektorāta ģenerāldirektora vietnieks Pīters Balašs. Tās ietvaros viņam paredzēta divpusēja tikšanās ar Ekonomikas ministrijas valsts sekretāru Juri Pūci, kā arī tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Kokrūpniecības federācijas, valsts pārvaldes iestāžu pārstāvjiem par Latvijas uzņēmējiem aktuāliem jautājumiem tirdzniecībā ar trešajām valstīm (ārpus ES).

Plānots, ka diskusijas galvenokārt koncentrēsies uz tirdzniecības attiecībām ar Krieviju, Baltkrieviju un Kazahstānu, jo īpaši ņemot vērā to kopīgi īstenoto muitas ūnijas projektu un tā ietekmi uz Latvijas eksportētājiem, šo valstu integrāciju globālajā tirdzniecības sistēmā (iestāšanās procesus Pasaules Tirdzniecības organizācijā) un nepieciešamību padziļināt divpusējās ekonomiskās attiecības ar ES. Tāpat sagaidāms, ka sarunās zīmīga loma tiks pievērsta ES-Ukrainas Brīvās tirdzniecības līguma sarunu procesam.

P. Balašs ir galvenais ES ārējās tirdzniecības politikas sarunu vedējs ar minētajām valstīm, tādēļ šī vizīte vērtējama kā lieliska iespēja tepat Latvijā ES līmenī akcentēt mūsu uzņēmumu intereses, kā arī problēmas prioritārajos tirgos.
 

LETA/NOZARE.LV

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties