#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EP deputāti sāk kampaņu pret Blēra kandidatūru uz ES prezidenta amatu
, 2009. gada, 22.oktobris, 2009

Vairāki Eiropas Parlamenta (EP) deputāti trešdien sāka kampaņu pret bijušā Lielbritānijas premjerministra Tonija Blēra kļūšanu par Eiropas Savienības (ES) prezidentu.

Luksemburgas sociālists un četri Vācijas deputāti no visa politiskā spektra EP sagatavojuši petīciju, aicinot svītrot Blēru no apspriežamo kandidātu saraksta uz ES prezidenta amatu, kas tiks izveidots, ja stāsies spēkā Lisabonas līgums.

Lielbritānijas ekspremjers nedrīkst iegūt šo amatu, jo Lielbritānija nav pievienojusies nedz eiro zonai, nedz Šengenas līgumam un tā sev panākusi izņēmumus bloka pamattiesību hartā, norāda deputāti.

Petīcija jāatbalsta vairāk nekā pusei no EP 736 deputātiem, lai tā kļūtu par oficiālu EP deklarāciju. Lai arī tā nebūs saistoša, tā izdarīs spiedienu uz ES līderiem neizvēlēties Blēru.

Blērs savulaik tika uzskatīs par vadošo kandidātu, taču viņa izredzes ir mazinājušās, it īpaši pēc Francijas prezidenta Nikolā Sarkozī kritiskajiem izteikumiem.

Starp iespējamiem amata pretendentiem tiek minēts arī Nīderlandes premjerministrs Jans Peters Balkenende un viņa bijušais Somijas kolēģis Pāvo Liponens.

Ziņu aģentūra LETA/Nozare.

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties