#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EP pauž bažas par privātuma aizsardzību SWIFT nolīgumā ar ASV
, 2010. gada, 22.aprīlis, 2010

Pirms Eiropas Parlaments (EP) apstiprina jauno ES un ASV nolīgumu par finanšu datu nodošanu SWIFT sistēmā, ir nepieciešams atrisināt vairākus būtiskus jautājumus, tostarp par datu sniegšana "sērijveidā", nevis atlasot, un apstrīdēšanas iespēju, ja dati izmantoti nepareizi. Uz to trešdienas debatēs Strasbūrā uzstāja vairāki EP deputāti. Vakarā arī notika debates par pasažieru vārdu reģistru (PNR). Informācija par šīm debatēm sekos.

Jauna vienošanās par SWIFT ir nepieciešama, jo iepriekš panākto Eiropas Parlaments šī gada februārī noraidīja. Eiropas Komisija vēlas, lai nolīgums tiktu parakstīts ne vēlāk kā jūnijā. Noraidot iepriekšējo vienošanos, deputāti asi kritizēja to, ka tā ļāva nodot ne tikai aizdomās turamo datus, bet arī daudzu personu datus kopā, bez atlases. Iepriekšējā vienošanās arī pietiekami skaidri nenoteica personu tiesības, īpaši attiecībā uz piekļuvi saviem datiem, to labošanu un apstrīdēšanu.

Spānijas prezidentūras pārstāvis Padomē Diego López Garrido norādīja, ka Ministru padome balsos par Eiropas Komisijas sagatavoto sarunu mandātu, precizējot: "Nolīgumā būs jāiekļauj vajadzīgās garantijas un ierobežojumi." Savukārt neatlasītu datu (sērijveida) nodošanas princips būs jāsaglabā tehnisku iemeslu un efektivitātes dēļ. D. López Garrido arī apstiprināja Padomes apņemšanos ES iestāžu vienošanās ietvarā nodrošināt Parlamenta piekļuvi sarunu dokumentiem.

ES komisāre iekšlietu jautājumos Cecilia Malmström atzina: "Mēs centāmies ņemt vērā EP rezolūcijās paustās bažas," atzīmējot, ka būs jānodrošina arī tiesiskās apstrīdēšanas tiesības nepareizas izmantošanas gadījumos. Attiecībā uz datu nodošanu bez atlases viņa norādīja: "Es zinu, ka šis jautājums Eiropas Parlamentam ir ļoti būtisks, bet bez tās nav iespējama Terorisma finansēšanas izsekošanas programma". Ja ES varētu attīstīt ko līdzīgu šai programmai, ES iestādes būtu gatavas mums palīdzēt, norādīja komisāre.

Pēc Eiropas Parlamenta Informācijas biroja materiāliem

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties