#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
EP prasa palielināt ieguldījumus cīņā pret saslimšanu ar vēzi
, 2010. gada, 06.maijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) ieguldījumi vēža pētniecībā un cīņā pret šo slimību ir jāpalielina, teikts šodien pieņemtajā Eiropas Parlamenta (EP) rezolūcijā. Ar vēzi Eiropā gadā saslimst vairāk nekā trīs miljoni cilvēku un mirst 1,7 miljoni. Vēzis ir otrais izplatītākais nāves cēlonis Eiropā.

Rezolūcija atzinīgi vērtē Eiropas Komisijas plānu izveidot Eiropas partnerību vēža apkarošanai no 2009. līdz 2013.gadam. Vienlaikus deputāti uzsver, ka Īpaša uzmanība jāvelta jauno dalībvalstu atbalstam. Rezolūcija aicina dalībvalstis pēc iespējas ātrāk izstrādāt vēža apkarošanas plānus, lai sasniegtu partnerības ilgtermiņa mērķi, proti, līdz 2020.gadam samazinātu saslimstības ar vēzi radīto slogu par 15%.

Parlaments prasa vairāk atbalstīt pētījumus par vēža novēršanu, tostarp pētījumus par kaitīgu ķīmisko vielu un vidi piesārņojošu vielu, uztura, dzīvesveida, ģenētisko faktoru ietekmi un šo visu apstākļu mijiedarbību un aicina padziļināti pētīt vēža saistību ar potenciālajiem riska faktoriem, piemēram, tabaku, alkoholu un vidē esošajiem farmaceitiskajiem un sintētiskajiem hormoniem.

Komisijai un dalībvalstīm arī būtu jānodrošina, ka pretvēža zāles, tostarp pret retām un mazāk izplatītām vēža formām, ir vienlīdz pieejamas visiem pacientiem, kuriem tās vajadzīgas, visās dalībvalstīs. Tā aicina dalībvalstis saskaņot darbības, lai mazinātu nevienlīdzīgo piekļuvi vēža ārstēšanai, tostarp jaunām nesen tirgū laistām pretvēža zālēm. Rezolūcija aicina komisiju ar visiem iespējamiem līdzekļiem popularizēt profilaksi gan medicīnas vidē, gan veicinot veselīgāku dzīvesveidu, un mudināt dalībvalstis profilakses pasākumos ieguldīt vairāk līdzekļus.

Deputāti uzskata, ka Eiropas Komisijai un Eiropadomei būtu jālemj par turpmāko rīcību, lai nodrošinātu veselībai labvēlīgu vidi, tai skaitā risinot uztura un tabakas, alkohola lietojuma jautājumus.

Eiropas Parlamenta Informācijas birojs

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties