#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES aicina doties uz bezmaksas kursiem ārpus valsts
, 2010. gada, 04.augusts, 2010

Valsts izglītības attīstības aģentūra izsludinājusi pieteikšanos ES mūžizglītības programmā «Grundtvig», kurā ikvienam, kas sasniedzis 18 gadu vecumu, iespējams piedalīties sev interesējošā piecu līdz desmit dienu darbnīcā (mācībās un seminārā) kādā no Eiropas valstīm. Visus izdevumus sedz organizatori, no potenciālajiem dalībniekiem sagaidot vien vēlēšanos mācīties un valodas prasmes sarunvalodas līmenī.

 «Tā ir vienreizēja iespēja ne tikai papildināt zināšanas sev interesējošā jomā, piemēram, darbā ar cilvēkiem, starpkultūru izglītībā, kulinārijā, vides aizsardzībā, dzīvnieku aprūpē, personības attīstībā, darbā ar multimedijiem, bet arī iepazīt jaunus domubiedrus un vietu, kur notiek mācības,» stāsta Zemgales NVO centra, kas iesaka programmu, projektu vadītājs Sandris Žeivots. Viņš piebilst, ka pērn, kad tika sākta akcija, tajā piedalījušies daudzi Latvijas iedzīvotāji un arī šogad sagaida lielu atsaucību.

Darbnīcas, kuru pilns saraksts publicēts «Grundtvig» katalogā, notiks no šā gada 1.septembra līdz 2011.gada 31.augustam visā Eiropā. Katrām nodarbībām, kas ilgs no piecām līdz desmit dienām, noteikts savs pieteikšanās termiņš, un tās risināsies atšķirīgā laikā, tomēr interesenti varēs piedalīties tikai vienā seminārā, turklāt – reizi trijos gados. Dalību kādā no darbnīcām savā valstī organizatori nefinansē.

Paredzēts, ka darbnīcās kopā strādās nelielas grupas (10 – 20 dalībnieku no ES dalībvalstīm, kā arī Īslandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas). 

Lai pieteiktos programmā, pa e -pastu vai tālruni jāsazinās ar izvēlētas darbnīcas koordinatoru (informācija norādīta katalogā), kurš atsūtīs pieteikuma anketu. Tās kopija savukārt jāiesniedz abu valstu (Latvijas un izvēlētās Eiropas valsts) nacionālajās aģentūrās. Vairāk informācijas, kā arī katalogs atrodams Zemgales NVO mājas lapā www.zemgalei.lv. Interesenti aicināti zvanīt arī pa tālruni 63021910. 

«Tā bija ļoti vērtīga darbnīca, ieguvu gan jaunus kontaktus, gan skatījumu,» stāsta Gunita Buse, kura pērn septembra beigās oktobra sākumā piedalījās «Grundtvig» seminārā Grieķijā. Jelgavniece kopā ar 11 valstu dalībniekiem darba grupās un pieredzes apmaiņā apguva, kā uzlabot organizācijas darbību, un mudina arī citus izmantot šo izglītošanās iespēju. 

 

Avots: Lāsma Antoneviča, www.zz.lv

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties