#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES aizstāvēs lesbiešu un geju cilvēktiesības
, 2010. gada, 02.aprīlis, 2010

Eiropas Padomes (EP) Ministru komiteja vienbalsīgi pieņēmusi rekomendācijas par diskriminācijas novēršanu, kuras pamatā ir seksuālā orientācija vai dzimuma identitāte, turklāt šī ir pirmā reize, kad noslēgts starpvaldību līgums par seksuālo minoritāšu cilvēktiesību kodificēšanu.

Rekomendācijās noteikts, kā cilvēktiesību standarti attiecināmi pret lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transpersonām. Tāpat esot noteikti specifiski soļi, kādi dalībvalstīm jāsper, lai pilnveidotu likumus, politiku un praksi jautājumos par diskriminācijas novēršanu pret cilvēkiem naida runās un naida noziegumos, pulcēšanās, izteiksmes un miermīlīgu pasākumu brīvībā, cieņā pret privāto un ģimenes dzīvi, nodarbinātību, izglītību, veselības aprūpi, mājokļa politiku, sportu un patvēruma tiesībām.

Vēl rekomendācijās noteikts, ka dalībvalstīm jānodrošina, ka valsts cilvēktiesību struktūras risina jautājumus par diskrimināciju, kuras pamatā ir seksuālā orientācija un dzimuma identitāte. Dalībvalstis arī aicinātas reaģēt uz diskrimināciju, kas vērsta pret lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transpersonām.

Kā norāda Freimane, šis ir vēsturisks notikums, jo pirmo reizi vēsturē visas Eiropas valstis kodificējušas to, ka cilvēktiesības attiecināmas arī uz lesbietēm, gejiem, biseksuāļiem un transpersonām. Tāpat viņa pauda, ka šis ir nopietns pavērsiens Eiropas cilvēktiesību vēsturē un rekomendācijas veicinās seksuālo minoritāšu cilvēktiesību ievērošanu arī ārpus Eiropas.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: "Mozaīka"

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties