#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES apsver iespēju Krievijai piedāvāt rīcības plānu bezvīzu režīma ieviešanai
, 2010. gada, 11.maijs, 2010

Maija beigās gaidāmajā Eiropas Savienības (ES) un Krievijas samitā 27 dalībvalstu bloks apsver iespēju Krievijai piedāvāt rīcības plānu bezvīzu režīma ieviešanai, šādu ieceri pirmdien tikšanās laikā Briselē pārrunājuši ES ārlietu ministri.

Kā pēc sanāksmes atklāja Somijas ārlietu ministrs Aleksandrs Stubs, šim priekšlikumam atbalstu paudusi arī Vācija. "Man samita galvenais jautājums ir saistīts ar vīzu režīmu," viņš atzina ziņu aģentūrai DPA. "Ir pozitīvi pavērsieni - Vācija ir mainījusi savu nostāju." Rīcības plāns ietver norādījumus par reformām, kas ir jāveic konkrētai valstij, lai varētu ieviest bezvīzu režīmu. Cita starpā jānodrošina biometrisko pasu ieviešana, kā arī nepieciešamo likumu pieņemšana un datu aizsardzības uzlabošana. Taču plāns neuzliek par pienākumu ES atcelt vīzu režīmu, tiklīdz visas reformas ir īstenotas.

Apsverot domu par bezvīzu režīmu ar Krieviju, nevajadzētu aizmirst par citām postpadomju valstīm, īpaši Ukrainu, savukārt uzsvēra Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis. "Politiskajam impulsam, pastiprinot dialogu par vīzu režīmu, būtu jābūt tādam pašam attiecībā uz visām šīm valstīm - Krieviju un sešām Austrumu partnerības valstīm. Mēs par to iestāsimies. Vīzu politika nedrīkst būt pretrunā mūsu nostādnēm ārlietu jautājumos," viņš norādīja sarunā ar Polijas medijiem.

ES Austrumu partnerības programmā piedalās Armēnija, Azerbaidžāna, Baltkrievija, Gruzija, Moldova un Ukraina.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties