#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES atbalstīs plūdos cietušos Polijas uzņēmumus
, 2010. gada, 09.augusts, 2010

Eiropas Komisija (EK) pirmdien apstiprināja kompensāciju piešķiršanu Polijas uzņēmumiem, kas cietuši šā gada plūdos. Kā teikts oficiālajā paziņojumā, ir apstiprināta "palīdzības shēma", kas paredz kompensāciju izmaksu par "2010.gada maija un jūnija plūdos nodarītajiem postījumiem".

Tā kā plūdi uzskatāmi par dabas katastrofu, šajā gadījumā pienākas Eiropas Savienības (ES) palīdzība. Tomēr Brisele uzsver, ka šī palīdzība paredzēta tikai plūdu radīto "materiālo zaudējumu segšanai", un tā neattieksies "uz lauksaimniecības ražošanas uzņēmumiem," kā arī uz noteiktām mežsaimniecības sektora daļām.

Jau vairākkārt ziņots, ka postošie plūdi, kas maijā un jūnijā bija pārņēmuši Poliju, prasīja 22 cilvēku dzīvību. Varšava pagājušajā mēnesī vērsās ar lūgumu ES pēc palīdzības infrastruktūras atjaunošanai, lēšot, ka nodarīti postījumi vairāk nekā 2,9 miljardu eiro (2,03 miljardu latu) apmērā.

2002.gadā izveidotā ES Solidaritātes fonda mērķis ir palīdzēt bloka dalībvalstīm cīņā ar plaša mēroga dabas katastrofām. Šī fonda gada budžets ir viens miljards eiro.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: Scanpix/ Reuters

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties