#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES atceļ vīzu režīmu Serbijai, Maķedonijai un Melnkalnei
, 2009. gada, 30.novembris, 2009

Eiropas Savienības iekšlietu ministri pirmdien vienojās par vīzu režīma atcelšanu Serbijai, Maķedonijai un Melnkalnei, tomēr tas joprojām paliek spēkā Albānijai un Bosnijai.

"Es šo lēmumu vērtēju ļoti atzinīgi. Tas ir svarīgs solis ceļā uz attiecību atjaunošanu ar šīm valstīm," pēc ES iekšlietu ministru tikšanās paziņoja Francijas imigrācijas lietu ministrs Ēriks Besons. "Vīzu režīma atcelšana Serbijai, Melnkalnei un bijušajai Dienvidslāvijas Republikai Maķedonijai stāsies spēkā no 2009.gada 19.decembra."

Tāpat Besons atklāja, ka aicinājis ES kolēģus "turpināt šo procesu visās Rietumbalkānu valstīs, it īpaši Bosnijā un Hercegovinā un Albānijā". Viņš pauda cerību, ka līdzīgs solis nākotnē varētu tikt sperts arī attiecībā uz Kosovu.

Jau ziņots, ka Eiropas Komisija jūlijā aicināja no 2010.gada janvāra atcelt vīzu režīmu Serbijas, Maķedonijas un Melnkalnes iedzīvotājiem.

Ziņu aģentūra LETA/Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties