#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES būvniecībā reģistrēta izaugsme
, 2010. gada, 19.augusts, 2010

Būvniecības apjoms Eiropas Savienībā (ES) šā gada jūnijā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo mēnesi, palielinājās par 5,4%, liecina ES statistikas biroja "Eurostat" apkopotā informācija.

Savukārt eirozonā reģistrēts pieaugums 3,1% apmērā. No visām dalībvalstīm, par kurām pieejama informācija, būvniecības apjoms saruka deviņās valstīs, bet palielinājās piecās.

Lielākais samazinājums tika reģistrēts Ungārijā - par 19,6%, Bulgārijā - par 17,5% un Slovēnijā - par 16,9%, bet lielākais pieaugums - Spānijā - par 18,6%, Nīderlandē - par 13,6% un Polijā - par 10,2%. Savukārt salīdzinājumā ar maiju būvniecības apjoms ES jūnijā pieauga par 3,5%, bet eirozonā - par 2,7%.

Mēneša laikā būvniecības apjoms samazinājās sešās valstīs un pieauga astoņās. Lielākais samazinājums reģistrēts Ungārijā - par 2,3% un Nīderlandē - par 1,8%, bet lielākais pieaugums - Rumānijā - par 16,5% un Spānijā - par 7,2%.

Informācija par būvniecības apjoma izmaiņām katru mēnesi netiek apkopota par visām ES dalībvalstīm, jo Igaunija, Īrija, Grieķija, Kipra, Latvija, Lietuva un Malta datus par būvniecību "Eurostat" iesniedz nevis katru mēnesi, bet gan reizi ceturksnī. Informācija nebija pieejama arī par vairākām citām valstīm, savukārt Itālijā un Somijā informācija par būvniecības apjoma izmaiņām aprīlī ir konfidenciāla.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties