#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES dalībvalstis ierosina taupības pasākumus bloka budžetam
, 2010. gada, 13.augusts, 2010

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ierosinājušas taupības pasākumus bloka nākamā gada budžetā, kas paredz samazināt līdzekļu piešķiršanu savienības nabadzīgākajiem reģioniem un amatpersonu bērnu skološanai, kā arī gandrīz pilnībā iesaldēt darbinieku skaitu palielināšanu Briselē.

Taču, neskatoties uz ceturtdien ierosinātajiem pasākumiem, ES budžeta izdevumi nākamgad tik un tā pieaugs par gandrīz 3% - līdz 126,6 miljardiem eiro (88,9 miljardiem latu). Taču dalībvalstu plāns paredz par 1,1 miljardu eiro (773,08 miljoniem latu) samazināt Kohēzijas fonda līdzekļus nabadzīgajiem reģioniem, par 841 miljonu eiro (591,05 miljoniem latu) samazināt līdzekļus ekonomiskās izaugsmes un nodarbinātības stimulēšanai, kā arī par 820 miljoniem eiro (576,2 miljoniem latu) samazināt atbalstu ES lauksaimniekiem. Tāpat plānots par 203 miljoniem eiro (142,6 miljoniem latu) samazināt bloka ārkārtas palīdzības rezerves.

Savukārt ES institūcijas skars 162 miljonu eiro (113,8 miljonu latu) samazinājums. Vislielākā daļa jeb 73 miljoni eiro (51,3 miljoni latu) tiks apcirpti Eiropas Komisijas (EK) budžetam. Eiropas skolas - Briselē bāzētas akadēmijas, kurās tiek izglītoti ES ierēdņu bērni, - zaudēs 13 miljonus eiro (9,1 miljonu latu). Savukārt atvaļinātu ES amatpersonu pensijas tiks samazinātas par 22 miljoniem eiro (15,4 miljoniem latu). Savienības dalībvalstis arī ierosinājušas atcelt plānoto 1,85% atalgojuma paaugstinājumu bloka amatpersonām.

Tiek ziņots, ka Austrija, Čehija, Dānija, Somija, Nīderlande, Zviedrija un Lielbritānija ir balsojušas pret šiem ierosinājumiem, vēloties noteikt pat vēl lielākus taupības pasākumus.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties