#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES: Ekonomiku nepieciešams stimulēt līdz atveseļošanās nodrošināšanai
, 2009. gada, 11.decembris, 2009

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi norāda, ka valdībām vajadzētu turpināt īstenot ekonomikas stimulēšanas pasākumus, līdz pilnībā tiks nodrošināta tās atlabšana, liecina piektdien publiskošanai paredzētais ziņojums.

"Prognozes liecina, ka 2010.gadā ekonomika būs vāja, kam sekos atgriešanās pie spēcīgas izaugsmes 2011.gadā. Taču nenoteiktība un trauslums saglabājas, kamēr nodarbinātība un sociālā situācija turpinās pasliktināties arī nākamgad," teikts ziņojumā.

ES līderi uzskata, ka pēc ekonomikas atveseļošanās nodrošināšanas valdībām vajadzētu samazināt to budžeta deficītus.

Fiskālajai konsolidācijai vajadzētu sākties, vēlākais, 2011.gadā, kad, pēc Eiropas Komisijas (EK) prognozēm, ekonomikas atlabšana kļūs spēcīgāka un ilgtspējīgāka, bloka dalībvalstu vadītāji norāda paziņojumā.

Divu dienu ilgajā Eiropas Savienības samitā dalībvalstu vadītāji ceturtdien arī mudināja Grieķiju cīnīties ar tās finanšu krīzi patstāvīgi, bažījoties, ka ārkārtas palīdzības piedāvājums varētu neveicināt finanšu tirgu nomierināšanu.

Bloka dalībvalstu līderi pauda arī pārliecību par Grieķijas premjerministra Georga Papandreu centieniem glābt valsts ekonomiku - Grieķijas valdība septiņu nedēļu laikā gatavojas izstrādāt krīzes plānu, lai glābtu valsts ekonomiku un mazinātu eirozonā radušās bažas.

Ziņa sagatavota pēc aģentūras LETA/Nozare materiāliem

Foto: Steve Coleccs

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties