#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES finanšu ministri apstiprina Igaunijas uzņemšanu eirozonā
, 2010. gada, 13.jūlijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) finanšu ministri otrdien deva galīgo apstiprinājumu Igaunijas uzņemšanai eirozonā nākošā gada 1.janvārī.

Finanšu ministri arī apstiprināja Igaunijas kronas kursu pārejai uz eiro 15,6466 kronu līmenī. Jūnijā Igaunijas uzņemšanu eirozonā apstiprināja arī ES valstu līderi un Eiropas Parlaments. Savukārt Eiropas Komisija jau Igaunijas uzņemšanu eirozonā rekomendēja 12.maijā.

Kā ziņots, Igaunija kļūs par 17.eirozonas valsti un pirmo Baltijas valsti, kurā tiks ieviests eiro. Tā būs arī piektā no valstīm, kas Savienībai pievienojās 2004.gadā un kas līdz šim pārgājušas uz eiro: 2007.gadā šo valūtu ieviesa Slovēnija, 2008.gadā - Kipra un Malta, 2009.gadā - Slovākija. Lai pievienotos eirozonai, valstīm ir jāizpilda vairāki kritēriji: jāsaglabā noteiktais valsts parāda un budžeta deficīta līmenis, jākontrolē inflācija, kā arī jāierobežo valūtas kursa svārstības ārvalstu tirgos un procentu likmju izmaiņas.

Sākotnēji Igaunija Eiropas kopējai monetārajai telpai plānoja pievienoties 2007.gadā, taču to aizkavēja augstā inflācija. Kaut arī Igaunijas ekonomika 2009.gadā piedzīvoja lejupslīdi 15% apmērā, iepriekšējos gados ieturētā konservatīvā fiskālā politika Igaunijas finansēm nodrošināja daudz labāku stāvokli nekā citās Baltijas valstīs un arī vairumā eirozonas valstu. Igaunijas budžeta deficīts 2009.gadā bija 1,7% no iekšzemes kopprodukta, stabili iekļaujoties Māstrihtas kritēriju 3% robežās, bet valsts parāds bija 7,2% apmērā, kas ir zemākais līmenis visā ES.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties