#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES finanšu ministri vienojas par stabilizācijas fondu 750 miljardu eiro apjomā
, 2010. gada, 10.maijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu finanšu ministri pirmdien agri no rīta prezentēja 750 miljardu eiro (527,1 miljarda latu) vērtu stabilizācijas mehānismu eiro aizsardzībai, kuru atbalsta Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) un vairāku valstu centrālās bankas.

 

Pēc 11 stundu garā pārrunu maratona ES finanšu ministri vienojās, ka 440 miljardus eiro (309,23 miljardus latu) fondam piešķirs eirozonas valstis, bet 60 miljardus eiro (42,16 miljardus latu) nodrošinās Eiropas Komisija (EK).

 

Savukārt SVF atvēlēs vēl 220 miljardus eiro (154,6 miljardus latu).

Šis fonds pierāda, ka "mēs aizsargāsim eiro, lai arī ko tas prasītu," norādīja ES ekonomikas un monetāro lietu komisārs Olli Rēns.

Tajā pat laikā Eiropas Centrālā banka (ECB) pirmdien paziņoja, ka "īstenos intervenci eirozonas valsts un privāto parādu vērtspapīru tirgos".

ECB uzsvēra, ka šo intervenci pamato ārkārtas apstākļi, un pavēstīja, ka kopīgi ar Lielbritānijas, Kanādas, Šveices un ASV Centrālajām bankām īstenos pasākumus, lai nodrošinātu dolāru pietiekamību Eiropas tirgos.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties