#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES fondu apguves ātrums ir divreiz lēnāks nekā iepriekšējā plānošanas periodā
, 2010. gada, 26.marts, 2010

2007.-2013.gada plānošanas periodā Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu apguves ātrums ir divreiz lēnāks nekā 2004.-2006.gada plānošanas periodā, secinājuši Saeimas Eiropas lietu komisijas deputāti.

"Jau patlaban varam secināt, ka jaunajā plānošanas periodā ES fondu apguves ātrums ir ievērojami lēnāks nekā iepriekšējā plānošanas periodā. Ir jādara viss iespējamais, lai valsts varētu nodrošināt pietiekamu finansējumu ES fondiem, savukārt uzņēmējiem būtu pieejams kredīts projektu līdzfinansējuma nodrošināšanai," norādīja komisijas priekšsēdētāja biedre Karina Pētersone (LPP/LC).

Viņa ir pārliecināta, ka jau patlaban ierēdņiem jābūt gataviem aizstāvēt Latvijas intereses jaunajā plānošanas periodā un panākt labvēlīgākus ES fondu ieviešanas sistēmas nosacījumus.

Godmanis, iepazīstinot deputātus ar veikto analīzi par ES fondu apguvi dalībvalstīs, norādīja, ka iespējams skaitliski salīdzināt ES fondu apguves rādītājus dalībvalstīs, taču nav veikta analīze, kas ļautu izdarīt plašākus secinājumus par fondu ietekmi uz makroekonomiskajiem rādītājiem. "Tādējādi mēs nevaram gūt pārliecību par to, vai pieejamie fondu līdzekļi izlietoti efektīvi," sacīja Godmanis.

Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksandrs Antonovs, atbildot uz deputātu bažām, skaidroja, ka jau maija beigās būs pieejams ministrijas pētījums par ES fondu ietekmi uz tautsaimniecību, kurš tiks prezentēts arī Saeimas Eiropas lietu komisijai.

"ES nav spējusi pietiekami ātri reaģēt, lai finanšu krīzes situācijā fondu apguvi dalībvalstīm padarītu pieejamāku," atzina Pētersone, norādot, ka komisija plāno tikties arī ar Finanšu ministrijas un Ārlietu ministrijas pārstāvjiem, lai pārrunātu Latvijas nostāju jaunajā ES budžeta plānošanas periodā.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties