#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES informācijas sniedzēju forumā uzsver sociālo tīklu nozīmi
, 2010. gada, 16.aprīlis, 2010

Par Eiropas Savienību sabiedrībai jāstāsta ne tikai tradicionālajos masu medijos, bet arī pavisam ikdienišķās situācijās – piemēram, vienkāršiem vārdiem runājot par Lisabonas līgumu ar frizieri, pastnieci vai bibliotekāri. Tas ir viens no priekšlikumiem, kas ceturtdien izskanēja ikgadējā Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forumā "Sadarbība. Saziņa. Informācija". Forumā klātienē piedalījās vairāk nekā 100 ES informācijas sniedzēji no visas Latvijas, bet internetā tā tiešraidei sekoja vairāk nekā 700 skatītāju.

ES informācijas sniedzēju forumu rīkoja Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā ar mērķi pārrunāt aktuālos ES komunikācijas jautājumus, kā arī vienoties par kopīgiem plāniem un sadarbību.

Darba grupās tika spriests, kā labāk komunicēt, lai cilvēki uzzinātu, saprastu un izmantotu informāciju par Lisabonas līgumu, ES atbalstu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem vai pasākumiem nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai.

"Latvijā ir ap 80 Eiropas Savienības informācijas centru, un sabiedrībai ir tiesības saņemt patiesu, savlaicīgu un izsmeļošu informāciju par savām iespējām un tiesībām Eiropas Savienībā. Mēs – komunikatori par Eiropas Savienības jautājumiem – esam par to atbildīgi," Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca uzsvēra skaidras komunikācijas nozīmi.

Īpaši spraigu viedokļu apmaiņu raisīja diskusija par sociālo mediju – tādu kā twitter vai draugiem.lv - izmantošanu ES jautājumu komunikācijā, daļai dalībnieku uzskatot, ka Latvijā interneta pieejamība neļauj efektīvi izmantot šos rīkus un mērķtiecīgāk ir cilvēkus uzrunāt ar tradicionālo mediju starpniecību.

"Brīdī, kad jāpieņem lēmums, cilvēki uzticas citu cilvēku viedoklim. To mūsdienās var atrast sociālajos, nevis tradicionālajos medijos, kas ir orientēti uz vienvirziena komunikāciju," savukārt norādīja Hauska&Partner konsultants Raimonds Andžāns.

Savukārt Eiropas Parlamenta, web komunikācijas nodaļas pārstāvis Tibo Lesenkāls (Thibault Lesenecal) uzsvēra, ka runājot par valsts institūciju komunikāciju sociālajos medijos ir svarīgi panākt, lai iesaistītos tie, kas ir tiesīgi paust viedokli un var uzņemties atbildību par to, nevis ierēdņi, kas tikai var sniegt informāciju, vai norādīt, kur to atrast: „Facebook neviens negrib būt draugos ar institūciju – Eiropas Parlamentu, bet gan ar cilvēkiem, kas stāv aiz tā.” Lesenkāls norādīja, ka sociālos medijos ir jābūt mazāk nopietnam un jāraksta brīvāk.

 

Foruma darbam varēja sekot tiešsaistē foruma mājas lapā http://forums2010.esmaja.lv, paredzams, ka nākamnedēļ tur būs apskatāms arī pasākuma videoieraksts, kā arī atsevišķo darba grupu izdarītie secinājumi. Foruma mājas lapā ir pieejamas visas foruma prezentācijas.

Informācijai: Informācijas sniedzēju forumi Latvijā tiek organizēti kopš 2002.gada. Kopš 2008.gada tie kļuvuši par ikgadēju tradīciju. Šogad pasākumu finansē no Eiropas Komisijas un Latvijas valdības noslēgtās Vadības partnerības līdzekļiem. Tās mērķis ir sabiedrības informēšana par Eiropas Savienību.

Šeit var iepazīties ar 2008.gada un 2009.gada forumu secinājumiem.

Foto: Ilmārs Znotiņš

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties