#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES izsludina sēru dienu aviokatastrofā Smoļenskā bojā gājušo piemiņai
, 2010. gada, 12.aprīlis, 2010

Eiropas Savienība (ES) ir izsludinājusi pirmdienu 12.aprīli par sēru dienu, lai pieminētu sestdien aviokatastrofā Krievijā bojāgājušo Polijas prezidentu Lehu Kačiņski un pārējos tās upurus.

Briselē sēru dienā karogi būs nolaisti pusmastā pie visām ES iestādēm, bet ES apspriedes un sēdes tiks pārtrauktas uz divām minūtēm, lai ar klusuma brīdi pieminētu bojāgājušos.

ES prezidējošās valsts Spānijas ārlietu ministrs Migels Anhels Moratinoss ir saskaņojis šo lēmumu ar ES prezidentu Hermanu van Rompeju. Moratinoss ES prezidentūras vārdā paziņoja, ka gribētu izrādīt solidaritāti visiem poļiem un eiropiešiem šajā kritiskajā brīdī.

Līdzjūtību sestdien notikušās aviokatastrofas upuru tuviniekiem un poļu tautai ir izteikuši daudzu pasaules valstu vadītāji, starp kurām ir ASV, Francija, Krievija, Lielbritānija un Vācija. Līdzjūtību poļu tautai izteicis Romas pāvests Benedikts XVI.


Ziņu aģentūra BNS

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties