#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES kritizē Eiropas valstis par pārlieku optimistiskām ekonomikas prognozēm
, 2010. gada, 17.marts, 2010

Eiropas Savienība (ES) kritizējusi Lielbritāniju un citas Eiropas valstis par to pārāk optimistiskajām izaugsmes prognozēm un pārlieku lielajiem budžeta deficītiem.

Lielbritānijai nepieciešams cīnīties ar nenoteiktību plānos samazināt tās budžeta deficītu, norāda ES.

ES noteikumi paredz, ka valsts budžeta deficīts nedrīkst pārsniegt 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet Lielbritānijas budžeta deficīts šogad varētu sasniegt 178 miljardus sterliņu mārciņu (137,4 miljardus latu) jeb 12,6% no IKP.

ES brīdināja arī Vāciju, Franciju, Spāniju, Itāliju un Nīderlandi, ka tās pārāk paļaujas uz veselīgu ekonomikas atlabšanu, lai samazinātu to deficītus.

Tajā pat laikā Lielbritānijas finanšu ministrs Alistērs Dārlings aizstāv valdības budžeta deficīta samazināšanas programmu, norādot, ka pārāk ātra tā samazināšana, ierobežojot valsts izdevumus, apdraudētu Lielbritānijas spēju izkļūt no lejupslīdes.

Eiropas Komisija trešdien arī pavēstīja, ka Spānijas plāni samazināt valsts budžeta deficītu no 11,4% pērn līdz 3% no IKP 2013.gadā ir balstīti uz pārāk optimistiskām prognozēm.

Tāpat kritiku saņēmusi Spānijas banku restrukturizācijas programma, kas tiek īstenota pārlieku lēni.

 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties