#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES kritizē Vācijas aicinājumu ieviest nodokli finanšu darījumiem
, 2010. gada, 31.augusts, 2010

Eiropas Savienība (ES) izteikusi kritiku par Vācijas aicinājumiem Eiropas līmenī piemērot nodokli finanšu darījumiem, lai samazinātu budžeta deficītu un ierobežotu īstermiņa spekulatīvu akciju tirdzniecību, vēsta interneta izdevums "The Local".

ES nodokļu komisārs Aļģirds Šemeta brīdinājis, ka šāda veida nodoklis varētu radīt "ievērojamu nevēlamu efektu", tostarp palielinot finansēšanas izmaksas uzņēmumiem un valdībām, otrdien vēsta biznesa laikraksts "Handelsblatt". Nodokļa piemērošana varētu arī palielināt svārstības akciju tirgos, norāda laikraksts. Turklāt nodoklis netiktu piemērots visiem vērtspapīriem un finanšu instrumentiem vienlīdzīgi, uzsver Šemeta. "Piemēram, lielāku kompāniju akcijas ar vairākiem akcionāriem tiktu apliktas ar lielāku nodokļu slogu," sacīja komisārs.

Tāpat netiek sniegta garantija, ka nodoklis ietekmēs tikai turīgos investorus un spekulantus. Tā vietā tas būtu jāpiemēro, piemēram, arī pensiju un dzīvības apdrošināšanas fondiem, raksta "Handelsblatt". Plānu ieviest nodokli finanšu darījumiem atbalstījusi arī Francija.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare
 

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties