#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES līderi mudina Turciju turpināt pievienošanās centienus
, 2010. gada, 14.jūlijs, 2010

Eiropas Savienības (ES) amatpersonas, otrdien tiekoties ar Turcijas līderiem, mudināja Ankaru turpināt pievienošanās procesu un pauda atzinību par šīs valsts aizvien pieaugošo lomu reģionā.

Otrdien Stambulā tikās ES augstā ārlietu pārstāve Ketrīna Eštone, bloka paplašināšanās komisārs Štefans Fīle, Turcijas ārlietu ministrs Ahmets Davutoglu, kā arī Turcijas delegācijas vadītājs ES iestāšanās sarunās Egemens Bagišs. "Uzticība un draudzība iezīmē Turcijas un ES attiecības. Mums ir vieni un tie paši mērķi" - panākt mieru un labklājību, pēc amatpersonu tikšanās žurnālistiem atzina Eštone.

Savukārt Fīle norādīja, ka 27 dalībvalstu blokam ir "skaidrs mandāts" attiecībā uz Turcijas pievienošanās centieniem. Augstā amatpersona arīdzan mudināja paātrināt Ankaras iestāšanas sarunas. "Mums ir jāatrod veids, kā paātrināt pievienošanās procesu," viņš sacīja.

2005.gadā tika oficiāli uzsāktas sarunas par Turcijas pievienošanos ES. Tomēr vairākas valstis pauž atbalstu idejai par priviliģētām partnerattiecībām, nevis pilnvērtīgas dalībvalsts statusa piešķiršanu. Iestāšanās sarunas kavē arī jau gadiem ilgais Turcijas un Kipras strīds par Ziemeļkipras statusu un atsevišķu valstu, tostarp Vācijas un Francijas, iebildumi.

Pagājušajā mēnesī Turcija un ES vienojās atvērt sadaļu par pārtikas drošību, veterināro un fitosanitāro politiku, tādējādi kopā atklātas 13 no 35 sarunu sadaļām.

Gan ASV, gan atsevišķas ES amatpersonas paudušas bažas, ka ES kavēšanās uzņemt Turciju veicina šīs valsts ārpolitikas kursa novirzīšanos uz Austrumiem.

Tomēr Eštone otrdien pauda atzinību par "Turcijas lomu reģionā (..), Tuvajos Austrumos, Balkānos, attiecībā uz Irānu, Kaukāza reģionu, Afganistānu un Pakistānu," bet Davutoglu tikmēr uzsvēra, ka Ankara vēlas turpināt sadarbību ar ES reģionālās politikas jautājumos.
 

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties