#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES mājā notiks Denī Laurē lekcija „CoBrA. Eiropas avangards?”
, 2010. gada, 15.septembris, 2010

22. septembrī Eiropas Savienības mājā ciklā „Eiropas gadalaiki: pavasaris, vasara, rudens un ziema” notiks beļģu mākslas zinātnieka Denī Laurē (Denis Laoureux) lekcija „CoBrA. Eiropas avangards?”.

Avangarda kustība CoBrA Beļģijā veikusi eksperimentālas laboratorijas lomu modernisma mākslas nozaru attīstībā Eiropā. 2010. gada 24. septembrī Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, svinot Beļģijas – Eiropas Savienības prezidējošās valsts – kultūras sasniegumus, izstāžu zālē "Arsenāls" atklāj avangarda kustības izstādi „CoBrA & Co”. ES māja piedāvā sarunas par mākslu šīs izstādes un Beļģijas mākslas izplatības ES dalībvalstīs kontekstā.

„Šo mākslinieku grupu, kuri atteicās no estētiskā konformisma un obskurantisma (apzinātas informācijas noklusēšanas), lai aizstāvētu pasaules redzējumu, kas balstās uz intelektuālās brīvības ideālu, vienoja tādi principi kā eksperimentēšanas kultūra, kopīgs radošs darbs, žesta atbrīvošana, sociālā atbildība, atteikšanās no valodas nosacītības, diskusijas izjūta un domas atvērtība”, secina Denī Laurē, mākslas zinātnieks un šīs izstādes kurators.

Izstādē „CoBrA & Co” būs iespēja apskatīt piecdesmit trīs darbus, ko radījusi vai iedvesmojusi šī mākslinieciskā un intelektuālā apvienība. Lielākoties šo mākslas darbu autori ir Valonijas un Briseles frankofonie mākslinieki: Pjērs Alešinskis, Anrī Mišo, Pjērs Sulāžs, Žoržs Matjē, Luī Van Lints, Brams Bogarta, Brams Van Velde un daudzi citi.

Pirms vērt izstādes durvis, 22. septembrī plkst. 18.00 Eiropas Savienības mājā, Aspazijas bulvārī 28, būs iespēja noklausīties saistošu Denī Laurē stāstījumu, mākslas cienītājiem iepazīstot vēl neatklātas glezniecības šķautnes. Diskusiju vadīs laikmetīgās mākslas kuratore Anda Kļaviņa. Lekcija notiks franču valodā ar tulkojumu. Pasākumi Eiropas Savienības mājā interesentiem pieejami bez maksas.
Jāatgādina, ka jau kopš janvāra Eiropas Savienības māja ir kļuvusi par Eiropas kultūras un mākslas iepazīšanas vietu. Mākslas tikšanās „Eiropas gadalaiki: pavasaris, vasara, rudens un ziema” vienojošais elements ir dialogs starp tautām un kultūrām divdesmit septiņās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties