#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES māju Atvērto durvju dienā apmeklē vairāk nekā 100 jauniešu
BNS 
, 2012. gada, 24.septembris, 2012

Eiropas Savienības (ES) mājā piektdien notika Atvērto durvju diena, par kuras aktivitātēm interesi izrādīja vairāk nekā 100 jauniešu, kā arī viņu skolotāji, kuri tika iepazīstināti ar vairākām ārvalstu valodām, kā arī izglītoti ceļu satiksmes drošības jautājumos.

Dienas sākumā ES mājā ieradās vairāk nekā 40 skolēnu un skolotāji no Viļānu vidusskolas, kuri apmeklēja Eiropas valodu darbnīcas, lai tuvāk iepazītos ar igauņu, norvēģu, latviešu, angļu, spāņu, lietuviešu, itāliešu un zīmju valodu.

Vienā no valodu darbnīcām dzejnieks un tulkotājs Guntars Godiņš savā stundā atklāja igauņu valodas skanīguma pamatprincipus, iepazīstināja ar šīs valodas savdabību, atšķirību un līdzību ar latviešu valodu, kā arī klātesošajiem iemācīja dažas noderīgas frāzes, izteicienus un atsevišķus vārdus.

Interesentiem bija iespēja iepazīties arī ar itāliešu valodu, kopā ar skolotāju Ivetu Joņinu mācoties populārākos darbības vārdus ar kustību un vizuālo materiālu palīdzību, kā arī spēlēt dažādas spēles, lai papildinātu vārdu krājumu.

Savukārt latviešu valodas darbnīcā interesentiem bija iespēja atklāt mazāk zināmus faktus par latviešu valodu un piedalīties spēlē par latviešu valodu gan vēsturiskajā, gan mūsdienu kontekstā. Bet zīmju valodas darbnīcā jaunieši un viņu skolotāji varēja uzzināt, kā komunicē cilvēki ar dzirdes traucējumiem.

ES mājā notika arī lietuviešu valodas darbnīca, kuras laikā jaunieši iepazinās ar lietuviešu valodas pirmās nepieciešamības vārdiem – kā sasveicināties, kā iepazīties ar lietuviešiem, kā pajautāt ceļu un neapmaldīties. Darbnīcā tika parādītas latviešu un lietuviešu valodas leksikas paralēles un iespējamie pārpratumi.

Savukārt spāņu valodas darbnīcā interesenti kopā ar īstu spāni Havjeru no Spāņu kultūras centra „Seneca” varēja mācīties un pastāstīt par sevi spāniski. Jaunieši ar saviem skolotājiem varēja piedalīties dažādās aktivitātēs un spēlēs, lai iepazītu Spāniju, tās ģeogrāfiju un ievērojamākos arhitektūras pieminekļus.

ES mājas Atvērto durvju dienā jauniešiem bija iespēja iepazīties arī ar vairākiem elektromobiļiem, kā arī velosipēdu, kas aprīkots arī ar elektromotoru, lai atvieglotu mīšanās procesu. Jaunieši varēja papildināt savas zināšanas ceļu satiksmes drošības jautājumos, kā arī piedzīvot izjūtas, kādas rodas, automašīnai apgāžoties vai saduroties ar šķērsli ar ātrumu 20 kilometru stundā.

Ik rudeni ES mājas institūcijas – Eiropas Parlamenta Informācijas birojs un Eiropas Komisijas pārstāvniecība – rīko Atvērto durvju dienu, atceroties 2003.gada septembri, kad referendumā tika pieņemts lēmums par Latvijas pievienošanos Eiropas Savienībai.

Ziņa tapusi sadarbībā ar Ziņu aģentūru BNS; pieejama neierobežotai izplatīšanai visiem interesentiem.

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties