#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES panāk vienošanos par baņķieru prēmiju ierobežošanu
, 2010. gada, 30.jūnijs, 2010

Eiropas Parlaments (EP) trešdien apstiprināja jaunus noteikumus, kas paredz no nākamā gada 1.janvāra samazināt baņķieru un biržas mākleru prēmijas visā Eiropas Savienībā (ES).

Pēc vairāku mēnešu ilgušām pārrunām starp nacionālajām valdībām un EP beidzot panākta vienošanās ierobežot visas prēmijas, kas tiek izmaksātas Eiropas finanšu sektorā. "Divus gadus pēc globālās finanšu krīzes šie jaunie prēmiju noteikumi pārveidos prēmiju kultūru un pārtrauks prēmiju izmaksāšanu par pārmērīga riska uzņemšanos," norādīja EP locekle Arlēne Makartija. "Augsta riska un īstermiņa prēmiju kultūra radīja jucekli globālajā ekonomikā un nodokļu maksātāji par to samaksāja." Viņa uzvēra, ka "pēdējo divu gadu laikā bankas nav spējušas reformēties, tāpēc mēs to tagad darām viņu vietā."

Jaunie noteikumi paredzēti, lai finanšu sektorā strādājošajiem vairs netiktu izmaksātas pārmērīgas prēmijas par to veiktajiem riskantajiem darījumiem, bet gan tie saņemtu samaksu attiecībā pret kompānijas darbības rezultātiem.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties