#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES panākusi vienošanos par finanšu sistēmas uzraudzību
, 2010. gada, 03.septembris, 2010

Eiropas Savienība (ES) ceturtdien pietuvojās Eiropas mēroga finanšu sistēmas uzraudzības izveidošanai, lai novērstu globālās ekonomikas krīzes atkārtošanos.

ES dalībvalstis, Eiropas Komisija (EK) un Eiropas likumdevēji noslēdza sākotnēju vienošanos, lai izveidotu trīs aģentūras, kas uzraudzīs bankas, apdrošinātājus un finanšu tirgus, norādīja ES iekšējā tirgus komisārs Mišels Barnjē.

Vienošanās arī paredz izveidot Eiropas Sistēmisko risku komiteju, kas koncentrēsies uz draudiem reģiona ekonomikai. "Mēs esam panākuši nozīmīgu pavērsienu," sacīja Barnjē. "Mēs esam panākuši politisku vienprātību par Eiropas finanšu uzraudzības struktūras izveidi." Vienošanos vēl nepieciešams apstiprināt ES dalībvalstu finanšu ministriem, kuri otrdien, 7.septembrī, Briselē rīkos sanāksmi, un Eiropas Parlamentam.

ES cer, ka jaunās aģentūras darbu varēs sākt jau janvārī.

Eiropa patlaban atpaliek no ASV pūliņos regulēt finanšu sektoru, Savienoto Valstu prezidentam Barakam Obamam jau jūlijā apstiprinot plašāko finanšu sektora reformu kopš Lielās depresijas pagājušā gadsimta 30.gados. Turklāt līdz šai nedēļai pārrunas starp ES dalībvalstīm un likumdevējiem kopš jūlija bija pārtrauktas, abām pusēm nespējot vienoties par to, cik daudz varas piešķirt plānotajām aģentūrām. Jaunās aģentūras Eiropai nodrošinās "kontroles torni un radarus, kas nepieciešami risku noteikšanai, rīkus finanšu spēlētāju labākai kontrolei un iespējas strauji, koordinēti un laicīgi rīkoties", uzvēra Barnjē.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties