#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES pauž satraukumu par čigānu izraidīšanu no Francijas
, 2010. gada, 26.augusts, 2010

Eiropas Savienības (ES) pamattiesību un pilsonības komisāre Vivjena Redinga trešdien pauda satraukumu par Francijas īstenoto nelegāli mītošo čigānu izraidīšanu un paziņoja, ka viņas birojs veic pārbaudi, vai Parīzes rīcība atbilst ES normām.

"Es ļoti uzmanīgi sekoju līdzi, un man ir dažas bažas par notikumu attīstību Francijā pēdējās dienās, kā arī par debatēm vairākās dalībvalstīs," paziņoja Redinga. Viņa atzina, ka tikai ES valstu ziņā ir sabiedriskās kārtības nodrošināšana valsts teritorijā, taču viņa sagaida, lai visas dalībvalstis ievērotu ES normas par brīvu pārvietošanos. "Ir skaidrs, ka likumu pārkāpušajiem ir jāsaskaras ar sekām. Vienlīdz skaidrs, ka neviens nedrīkst saskarties ar deportāciju tikai par to vien, ka ir čigāns," paziņoja Redinga. "Tāpēc es esmu lūgusi savu dienestu pilnībā izanalizēt situāciju Francijā, it īpaši to, vai visi pasākumi pilnībā atbilst ES normām."

Redinga arī kritizēja Eiropā pēdējās nedēļās izskanējušos paziņojumus par čigānu minoritāti. "Man ir žēl, ka dažās dalībvalstīs pēdējās nedēļās izmantotā retorika bijusi atklāti diskriminējoša un daļēji musinoša," sacīja Redinga. "Čigānu stāvoklis ir nopietns jautājums." Pēc viņas teiktā, Eiropas Komisija (EK) ir gatava "ļoti atvērtam, tiešam un godīgam dialogam" ar ES dalībvalstīm par to, kā vislabāk "kopīgi uzņemties atbildību par čigāniem". "Es īpaši aicinu Francijas varasiestādes iesaistīties šādā dialogā ar ES dalībvalstīm. Ja nepieciešams, tad EK ir gatava būt par starpnieku starp dalībvalstīm un novērot un novērtēt panākto progresu," paziņoja Redinga.

Francijas imigrācijas ministrs Ēriks Besons otrdien pavēstīja, ka kopš pagājušā mēneša no Francijas izraidīti 635 čigāni, bet līdz augusta beigām uz Bulgāriju un Rumāniju tiks repatriēti aptuveni 950 cilvēki. Par vēršanos pret nelikumīgi izveidotajām čigānu apmetnēm Francija paziņoja 28.jūlijā, kā pamatojumu minot drošības problēmas un augsto noziedzības līmeni. Lai gan šī kampaņa izpelnījusies plašu kritiku, čigānu izraidīšana nav nekas jauns, sarunā ar radiostaciju "Europe 1" norādīja Besons. Kopš gada sākuma no Francijas deportēti vairāk nekā 5000 čigānu, bet pērn izraidīto skaits sasniedza 10 000. Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka Francijas imigrācijas politika ir "daudz labvēlīgāka nekā vidēji Eiropas valstīs". "Neredzu valsti, kura drīkstētu mūs pamācīt," piebilda Besons.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties