#

Eiropas Savienības mājā Rīgā Nāciet uzzināt par Eiropas Savienības piedāvātajām iespējām, jautājiet un izsakiet savu viedokli!

Aspazijas bulvāris 28

67-085-445

  • #
  • #
  • #
  • #
ES pieaug patvēruma meklētāju skaits
, 2010. gada, 04.augusts, 2010

Eiropas Savienībā (ES) 2009.gadā par 8% pieaudzis patvēruma meklētāju skaits, savukārt pēc nelegālas robežas šķērsošanas aizturēto skaits sarucis uz pusi, otrdien apliecināja ES aģentūras "Eurodac" pārstāvji.

Pagājušā gada laikā patvērumu ES lūguši 236 939 cilvēki, liecina "Eurodac" apkopotie dati. Aģentūra uztur patvēruma meklētāju un nelegālo robežas šķērsotāju pirkstu nospiedumu datubāzi.

Savukārt pēc nelegālas ES robežas šķērsošanas aizturēts tikai 31 071 cilvēks, salīdzinot gadu iepriekš - 61 945 cilvēki. Kā liecina skaitļi, tas izskaidrojams ar stingrākas robežkontroles ieviešanu Itālijā un Spānijā. 60% nelegālo robežas šķērsotāju, kuriem pēc aizturēšanas noņemti pirkstu nospiedumi, ES ieceļojuši caur Grieķiju.

2009.gadā ES dalībvalstis noraidījušas 73% pieprasījumu pēc patvēruma piešķiršanas, liecina aģentūras "Eurostat" dati. Gandrīz katrs ceturtais noraidītais kandidāts no jauna lūdzis piešķirt patvērumu citā valstī, liecina pirkstu nospiedumu datubāzes informācija.

Ziņu aģentūra LETA/ Nozare

Foto: europa.eu

Bezmaksas telpas

ES māja piedāvā bezmaksas telpas pasākumiem, diskusijām un citiem pasākumiem.

Pieteikties